قبل از ازدواج به این سوال‌ها پاسخ دهید

پورتال جدید ترین اخبار ایران و جهان – ممتاز نیوز: به نظرتان وقتش رسیده که زندگی‌تان را سر و سامانی داده و برای خودتان خانواده تشکیل دهید؟ به نظرتان پیش از قدم گذاشتن در راه انتخاب همسر و باقی قضایا، به چه چیزهایی باید فکر کنید و چه مسائلی را در نظر بگیرید؟ این متن به شما کمک می‌کند تا با نگاه دقیق‌تری به خود و روابط‌تان، آینده روشن‌تری را برای خودتان رقم بزنید. به توصیه دکتر فیل ( فیلیپ کالوین مک‌گراو ( Phillip Calvin McGraw ) متولد ۱ سپتامر ۱۹۵۰ نویسنده، روانشناس، و میزبان نمایش های تلویزیونی در امریکا است. وی میزبان مشهور ترین برنامه ی تلویزیونی آمریکا ست که بیشتر با نام (دکتر فیل) شناخته می شود. ) شما باید قبل از ازدواجبه این سوال‌ها جواب بدهید.

images

 

 

اولین سوال دکتر فیل قبل از ازدواج : چرا می‌خواهید ازدواج کنید؟

صادق باشید و دلیلتان برای نامزد شدن را کاملا ارزیابی کنید. لیستی از موافقان و مخالفان ازدواج شما و نیز نامزدتان تهیه کنید. اگر هنوز درون خودتان به‌دنبال دلایلی برای ازدواج کردن می‌گردید و می‌خواهید خود را به نوعی راضی کنید که برای ازدواج آماده‌اید، بهتر است کمی صبر کنید چون احتمالا هنوز آمادگی لازم را ندارید. اگر لازم است نامزدتان را به ازدواج راضی کنید، باز هم به نظر نمی‌رسد کار درستی باشد. اگر می‌خواهید برای فرار یا پیشگیری از چیزی ازدواج کنید، اصلا این کار را انجام ندهید.
فقط می‌خواهید ازدواج کنید؟ این اصلا دلیل خوبی نیست! اگر موقع خرید لباس عروسی دچار اضطراب و سردرگمی می‌شوید یا وقتی سور و سات عروسی‌تان را می‌بینید، حالتان خراب می‌شود، بهتر است به صدای درون‌تان اطمینان کنید!

دومین سوال دکتر فیل که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید : از گذشته همسر آینده‌تان خبر دارید؟

بهترین روش پیش‌بینی آینده، توجه به رفتارهای گذشته هر فرد است. در مورد گذشته همسرتان، انتخاب‌ها و تصمیم‌هایش بیشتر دقت کنید. ببینید رفتارهایی که در روابطش با دیگران و همین‌طور با خود شما در دوره آشنایی و نامزدی داشته، چطور بوده؟ به نظرتان نامزدتان چطور فردی برای ازدواج است؟ به والدین همسرتان خوب دقت کنید چراکه بچه‌ها همان شیوه والدین‌شان را برای زندگی پی می‌گیرند.

به توصیه دکتر فیل از خودتان بپرسید یک مراسم محضری می‌خواهید یا یک جشن مفصل؟

کیک چند طبقه، سالن گل‌آرایی شده و میزهای پذیرایی بزرگ و پر از خوراکی‌های خوشمزه و رنگارنگ؛ همه اینها هیجان‌انگیز است و خیلی از جوانان رویای چنین مراسمی را در سر دارند اما بهتر است کمی فکر کنید. آیا حواس‌تان هست که مراسم عروسی فقط یک شب است ولی ازدواج و زندگی زناشویی برای تمام عمرتان؟ باید قبل از اینکه به مراسم و جشن فکر کنید درباره تمام دلایل خود برای ازدواج فکر کنید مطمئن باشید وقت فکر کردن به لباس و کیک و تالار عروسی نیز می‌رسد.
در یک کلام، مواظب باشید

 پیش از ازدواج مراسم و جشن عروسی بیش از خود مساله ازدواج ذهن شما را به‌خود مشغول نکند. احتمالا بیشتر شما این جمله را شنیده‌اید که «عشق کافی نیست»، باور کنید که زندگی‌های مختلف، درست بودن این جمله را ثابت کرده‌است. یک ازدواج نمی‌تواند فقط با عشق و دوست داشتن موفق باشد. اگر قصد دارید با فردی ازدواج کنید باید نگرش‌ها و دیدگاه شما به زندگی بسیار نزدیک به یکدیگر باشد. اگر هنوز در مورد هر یک از این مسائل خوب فکر نکرده‌اید، بهتر است فکر تشکیل یک زندگی زناشویی موفق را از سر به در کنید!

دکتر فیل از شما می پرسد : با ازدواج، چه چیزهایی را از دست خواهید داد؟

به هزینه‌هایی که رابطه زناشویی برایتان در پی دارد، خوب فکر کنید. اگر برای ازدواج با فرد مورد علاقه‌تان مجبورید دوستان، همکاران یا مثلا خانواده‌تان را به کل کنار بگذارید، قطعا هزینه سنگینی برای شما محسوب می‌شود. اگر باید همه پل‌های پشت سرتان را خراب کنید، آیا واقعا عاطفه یک نفر می‌تواند جای خالی دیگران را در قلب‌تان پر کند و شما هم می‌توانید تمام احساس‌تان را فقط به همان یک نفر اختصاص دهید؟! بهتر است تنها بمانید اما سالم باشید تا اینکه در کنار فرد دیگری، بیمار شوید!

پنجمین سوال دکتر فیل که از خودتان باید بپرسید : کدام آینده را دیده‌اید؟

خودتان را بشناسید. اگر ندانید از همسر آینده‌تان چه انتظارهایی دارید، چطور می‌توانید متوجه شوید که او انتخاب درستی برای شماست؟! این اصلا خودخواهی محسوب نمی‌شود اگر بخواهید در خلال یک رابطه، اهداف خودتان را در نظر گرفته و دنبال کنید. پس نیازها و توقع‌های خودتان را امروز بیان کنید، نه زمانی که عروسی کرده‌اید! چه چیزهایی برایتان آنقدر مهم است که می‌تواند باعث بهم خوردن رابطه‌تان شود؟ خط قرمزهای همسرتان را می‌شناسید؟

ششمین سوال دکتر فیل که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید : آیا درباره موضوعات اساسی زندگی مثل هم هستید؟

موضوعاتی مثل کار و شغل، پول، روش بزرگ کردن بچه‌ها، ارزش‌ها و هنجارهای زندگی و… جزو مهم‌ترین مسائلی هستند که شما باید قبل از این‌که وارد دوران نامزدی بشوید درباره تمام آنها فکر کنید و با هم به توافق برسید. ما نمی‌گوییم شما باید درمسائل و موضوعاتی مثل سیاست یا عادت‌های زندگی یا… شبیه هم باشید. اما باید درباره علاقه‌های اصلی خود در زندگی خصوصی صحبت کنید شما باید درباره تمام کارهایی که دوست دارید به تنهایی یا به همراه همسرتان انجام دهید با هم صحبت کنید، حتی باید درباره آرزوهای خود برای آینده فرزندان‌تان نیز با هم صحبت کنید.

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    من سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. مريم ارمان گفت:

    مطلب خوبی بود.کاش بیشتربود.
    من درزندگی کنارخانوادم خیلی خوشبختم وتاسنی که رسیدم هیچگاه احساس کمبود درهیچ مسئله ای اززندگیم نداشتم.اینقدر خانواده خوشبختی هستیم واینقدراحساس ارامش دارم،که باوجود موقعیتهای خوبی که برای ازدواج داشتم،اماازشروع زندگی مشترک فرارمیکنم.درواقع هیچ انگیزه ای برای ازدواج ندارم.اماخانوادم معتقدن باازدواج بیشترپیشرفت میکنم.
    خواهش میکنم راهنمایی کنیدکه باازدواج میتونیم چطورپیشرفت کنیم،اصن ازدواج چه سودی داره؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ