قیمت آپارتمان‌های تهران در سال ۸۹

۰۷م اسفند ،

ممتازنیوز: همان طور که بازه قیمتی املاک مسکونی در ستون نبض بازار صفحه مسکن و عمران «دنیای اقتصاد» برای متقاضیان این حوزه جالب به نظر می‌رسد، ممکن است برخی خواننده‌های این ستون هم با دیدن قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی در ۳سال قبل، سود و ضررهای حاصل از هر گونه رفتار خود در بازار مسکن را برآورد کنند.

به همین خاطر ستون نبض بازار امروز یکسری از فایل‌های فروش مربوط به واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران را که در فروردین سال ۸۹ به بازار عرضه شده‌اند دوباره منتشر کرده است تا بلکه مقایسه نرخ‌های پیشنهادی فروش در ۳ سال پیش با قیمت‌های پیشنهادی امروز بتواند قدرت پیش‌بینی ارزش ملک در سال‌های بعدی را قوت ببخشد تا بلکه متقاضیان کمتر متحمل ضرر شوند!

البته منظور از متقاضیان، خریداران واقعی یا همان مصرف‌کننده‌های حقیقی در بازار مسکن می باشند که این روزها به نقل از خودشان قدرت خریدشان به صورت روزانه در حال کاهش است. شواهد نشان می‌دهد که در سال ۱۳۸۹ قیمت پیشنهادی هر مترمربع واحد مسکونی در اغلب محله‌های تهران بین یک تا دو میلیون تومان تعیین می‌شد، اما اکنون متری بین ۳ تا ۴ میلیون تومان اعلام می‌شود.


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *