قیمت بعضی کیت‌های آزمایشگاهی ۵ برابر شده است

بهمن ۱۳۹۸
ممتاز نیوز : رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران گفت:‌ با وجود کاهش قیمت دلار شاهد ادامه افزایش قیمت کیت‌های آزمایشگاهی هستیم به گونه‌ای که بعضی از این کیت‌ها قیمتشان ۵ برابر شده است.

محمد وجگانی در گفت‌وگو با فارس،‌وضعیت آزمایشگاه‌های کشور را با توجه به گران شدن ابزار لازم و کیت‌های آزمایشگاهی بسیار نگران‌کننده عنوان کرد و گفت: با این افزایش قیمت‌ها،‌آزمایشگاه‌ها بیچاره شده‌اند.

وی ادامه داد:‌ علیرغم کاهش قیمت دلار که انتظار می‌رفت در قیمت کیت‌های آزمایشگاهی تاثیر مثبت بگذارد اما هنوز تأثیری بر کاهش قیمت آنها نگذاشته است.

رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران تصریح کرد: به نظر می‌رسد در شرایط موجود باید مسئولان فکری کنند و این قیمت‌ها را سر و سامان دهند در حال حاضر قیمت بعضی‌ کیت‌های آزمایشگاهی ۳ برابر شده است.

وجگانی ادامه داد: در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت برگزار شد، اعلام کردیم که قیمت بعضی کیت‌های آزمایشگاهی ۵ برابر شده است و نوع خاصی از کیت از قیمت ۴۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: روز قبل نیز جلسه‌ای را با مسئولان آزمایشگاه مرجع سلامت  وزارت بهداشت داشتیم که در مورد نظارت بر قیمت‌ها و کنترل آنها تصمیم‌گیری شد.

وجگانی گفت: آن چیزی که باید اتفاق بیفتد این است که از تولیدکنندگان داخلی حمایت شود و با توجه به اینکه فارغ‌التحصیلان رشته آزمایشگاهی در کشور بسیار می باشند باید محصولات داخلی را جایگزین محصولات خارجی کنیم.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ