قیمت چند برابری میوه در سطح شهر

۱۲م دیماه ،

دبیر اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه میوه در میادین فراوان و با قیمت ارزان عرضه می‌شود از عرضه چهار برابری قیمت در سطح شهر خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز، علی حاج‌فتحعلی در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: در حالی که قیمت یک کیلوگرم پرتقال با کیفیت عالی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان و نهایت یک هزار تومان عرضه می‌شود اما قیمت آن در خرده‌فروشی‌های تهران به سه تا چهار برابر می‌رسد.

دبیر اتحادیه بارفروشان افزود: قیمت کیوی نیز کیلویی ۷۰۰  تا ۱۵۰۰ تومان است که در خرده‌فروشی‌ها به قیمت چند برابری به فروش می‌رسد.

وی همچنین افزود: قیمت یک کیلوگرم سبزی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان است اما در سطح شهر کیلویی ۱۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: طبق قانون، فروشندگان میوه سطح شهر مجازند تنها ۳۵ درصد بیشتر از فاکتور دریافتی از میدان مرکزی میوه‌ بفروشند، اما این قانون به هیچ عنوان رعایت نمی‌شود.

حاج‌فتحعلی گفت: در ۸ درب خروجی میدان مرکزی میوه و تره‌بار فاکتور بارهای میوه بررسی می‌شود و هیچ میوه‌ای بدون فاکتور از این میدان خارج نمی‌شود مگر اینکه خریداری خودش فاکتور نخواهد.

دبیر اتحادیه بارفروشان تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال میوه خارجی نیز وجود ندارد و با توان تولید داخل میوه فراوان و ارزان در میادین عرضه می‌شود. مسئولان باید نظارت جدی به قیمت میوه‌ها در سطح شهر داشته باشند.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ