لنکرانی: اتفاقات ۲۲ بهمن قم هیچ ربطی به جبهه پایداری ندارد

۲۴م اسفند ،

IMG_4597-1.jpg

سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: کسی که به عنوان فرد اصلح در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر می‌شود باید به اعتقادات و فرمانبری از مقام معظم رهبری دلبستگی عمیقی داشته باشد و آرمانگرایی را پیشه کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، کامران باقری لنکرانی در همایش منطقه‌ای استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی جبهه پایداری، با بیان اینکه “پایدار بودن به احکام اسلام، یکی از شاخصه‌های رییس‌جمهور است که در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده”، افزود: انتخابات به معنی رأی و انتخاب فردی اصلح است. در انتخابات عقل و شرع حکم می‌کند که فرد اصلح را انتخاب کنیم و اینکه عده‌ای کثیر را بدون شناخت، اعتماد و صلاحیت به دور خود جمع کنیم امری پسندیده نیست.

وی با اشاره به “ویژگی‌های فرد اصلح برائ ریاست جمهوری خاطرنشان کرد:‌ کسی که به عنوان فرد اصلح در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر می‌شود باید دلبستگی عمیقی به اعتقادات و فرمانبری از مقام معظم رهبری داشته و آرمانگرایی را پیشه کند. کارآمد بودن و داشتن کارنامه درخشان در مسیر انقلاب اسلامی نیز از ملاک‌های مهم رییس جمهور اصلح و کارآمد به شمار می‌رود.

سخنگوی جبهه پایداری همچنین ادامه داد: اگر با این نگاه و ادبیات، رییس‌جمهور اصلح را انتخاب کنیم، شاهد حل و فصل شدن بخش عظیمی از دغدغه‌ و مشکلات فعلی کشور خواهیم شد.

باقری لنکرانی با بیان اینکه “نباید برائ جلب آرا خلاف شرع کرد”، اظهار کرد: ریاست جمهوری منصبی نیست که با انشا گفتن دربارهٔ موضوعی خاص حل شود، بلکه منصبی اجرایی است و رییس‌جمهور باید توان اجرایی داشته باشد.

سخنگوی جبهه پایداری در ادامه خاطرنشان کرد: حضور بعضی در جریان انتخابات برائ احیای مسیر قبل و بازگشت به هشت سال پیش است. این تقلب گفتمانی پسندیده نیست و باید حرکت‌ها در مسیر احیا و اصلاح صورت بگیرد، نه اینکه بازگشت به مسیر قبل باشد.

وی با بیان اینکه “جبهه پایداری با وجود تلاش‌های بی‌شائبه دولت دهم به طور جدی به آن انتقاد دارد”، در ادامه به حوادث ۲۲ بهمن قم اشاره کرد و گفت: اتفاقات ۲۲ بهمن که در قم رخ داد هیچ ارتباطی با جبهه پایداری نداشته و جبهه معتقد به اعتراض قانون‌مند است.

باقری لنکرانی با تاکید بر اهمیت جایگاه تقوای سیاسی در میان مسئولان کشور تصریح کرد: روا نیست که در عرصه انتخابات حضور سیاسی پر خرج و با تزویر داشته باشیم. باید تقوای سیاسی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و سعی کنیم سیاستمان عین دیانتمان باشد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *