مذاکرات مجلس و وزارت iبهداشت برای برخورد با پدیده زیر میزی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ سهشنبه ۹ آبان ۹۱،

معاون درمان وزیر iبهداشت از جلسات برگزار شده در جهت ارایه راهکارهای مبارزه با پدیده زیرمیزی خبر داد

 به گزارش تفسیری خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ iبه منظور نظارت دقیق و اثربخش بر ارایه دهندگان خدمات سلامتی، کارگروه مشترکی متشکل از وزارت iبهداشت، سازمان نظام پزشکی و سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل می‌شود.

وی با اشاره iبه جلسات برگزار شده با کمیسیون iبهداشت و درمان مجلس درباره راهکارهای برخورد و کنترل «پدیده زیرمیزی» گفت: در این زمینه بحث‌های زیادی در کمیسیون iبهداشت مجلس صورت گرفت.
 
وی افزود: در برخورد با پدیده زیرمیزی بحث آن است که زیرساخت‌های ارایه خدمات مناسب در بخش دولتی باید آماده شود تا iبه دنبال آن نیاز مردم برای مراجعه iبه بخش خصوصی کمتر شود.
 
امامی رضوی ادامه داد: انتظار اعضای کمیسیون iبهداشت مجلس نیز آن بود که نظارت جدی‌تری بر ارایه دهندگان خدمات سلامتی از جمله بیمارستان‌های خصوصی داشته باشیم.
 
معاون درمان وزیر iبهداشت گفت: در این جلسه انتظارات طرفین برای برخورد با پدیده زیرمیزی بیان و راهکارهایی نیز پیشنهاد شد. iبه این ترتیب کارگروه مشترکی متشکل از وزارت iبهداشت، سازمان نظام پزشکی و سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل می‌شود تا نظارت دقیق‌تر، جدی‌تر و اثربخش‌تری را بر ارایه دهندگان خدمات سلامتی داشته باشیم.
 
وی همچنین درباره مبالغ در نظر گرفته شده در بودجه امسال حوزه سلامت iبه منظور پرداخت iبه پزشکان مناطق محروم iبه منظور ماندگاری این پزشکان نیز گفت: حدود ۲۰ درصد از اعتبارات این موضوع در سال جاری محقق شده اما انتظار آن است که تا پایان سال اعتبارات این موضوع iبه صورت کامل تخصیص یابد./ع


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ