معرفی برگزیدگان دهمین جشنواره شعر و داستان سوره

معرفی برگزیدگان دهمین جشنواره شعر و داستان سوره

جام جم آنلاین: برگزیدگان دهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد ارومیه معرفی و تجلیل شدند.

دهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره عصر روز سه شنبه ۲۷ تیر با حضور جمعی از شاعران و نویسندگان پیشکسوت برگزیدگان خود را شناخت.

در این جشنواره و در بخش داستان کوتاه بزرگسال از میان ۱۸  نامزد در موضوع آزاد، مریم میرزایی بسطامی از استان لرستان مقام اول، سیدحسین موسوی هاشمی پور از استان همدان، مقام دوم، صنم فاضل از استان گیلان، مقام سوم را کسب کردند و آثار نگار خلیلی و مجتبی اسماعیل زاده از استان آذربایجان غربی  مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفتند.

همچنین در بخش داستان کوتاه بزرگسال با موضوع ویژه انقلاب از میان ۱۱ نامزد راه یافته به بخش نهایی، میلاد میرمحمد صادقی از استان البرز مقام اول، سیده عذرا موسوی از استان قم، مقام دوم، محسن کاویانی از استان قم و وحید آقاکرمی از استان آذربایجان شرقی مشترکا مقام سوم را از آن خود کردند.

بنا بر این گزارش هیات داوران در بخش شعر سپید نیمایی با موضوع آزاد از میان ۳۷ اثر راه یافته به مرحله نهایی، هیچ اثری را واجد مقام اول ندانست و مهدی نظارتی زاده از اصفهان مقام دوم، عباس آتشی از استان لرستان مقام سوم معرفی گردیدند و از منیره حسین پوری از استان یزد نیز در این بخش تقدیر شد.

همچنین در بخش شعر سپید نیمایی با موضوع ویژه انقلاب از بین ۹ اثر راه یافته، محمد صارمی شهاب و بهروز اقبالی درخشان از استان همدان و فاطمه بیرانوند از استان لرستان به ترتیب حائز مقام اول، دوم و سوم شدند.

در این مراسم در بخش شعر کلاسیک با موضوع آزاد در بین ۲۵ اثر، امیر توانا املشی از استان گیلان، علی اصغر شیری و حسن خسروی وقار از استان قم به ترتیب به عنوان مقام های اول، دوم و سوم این بخش از جشنواره معرفی شدند.

همچنین قاسم بای از استان گیلان، سیما نوذری از استان بوشهر و حسنا محمدزاده از استان اصفهان به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم را در بین ۱۱ اثر راه یافته در بخش شعر کلاسیک با موضوع انقلاب از آن خود کردند.

در بخش ادبیات کودک و نوجوان که از دوره نهم به بخش های این جشنواره اضافه شده است هیچ اثری در بخش شعر نتوانست موفق به کسب مقام اول و دوم شود اما از بین ۲ شعر کودک و نوجوان راه یافته به مرحله نهایی با موضوع آزاد  و انقلاب کبری بابایی لیچانی از استان تهران و  هادی فردوسی از استان فارس حائز رتبه سوم شدند.

در بخش داستان کودک و نوجوان با موضوع آزاد نیز از میان   اثر ۹ راه یافته به مرحله نهایی، فاطمه نفری از استان قم، فاطمه ظهیری از استان مرکزی و سیده فاطمه موسوی از استان قم به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم این بخش از جشنواره را از آن خود کردند و در همین بخش و با موضوع انقلاب مونا اسکندری از استان همدان و هامون قاپچی از استان تهران از میان ۸  اثر راه یافته به ترتیب موفق به کسب مقام های دوم و سوم این جشنواره شدند، شایان ذکر است در این بخش از جشنواره هیچ اثری از سوی داوران واجد مقام اول نشد. (مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ