هشدار جدی به افزایش ایدز/ایدز تغییر روش داده است

ممتاز نیوز: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به ایدز در کشور گفت: تغییر شکل انتقال بیماری ایدز از طریق مصرف سرنگ مشترک بین معتادان به انتقال از روابط جنسی یک هشدار جدی و خطرناک برای جامعه به شمار می‌رود.

عبدالرضا عزیزی در گفت و گو با خانه ملت، اظهار داشت: طی سال‌های گذشته بیشترین روش انتقال ایدز از طریق افراد معتاد به دلیل استفاده از سرنگ مشترک بود اما آمارها حاکی از کاهش انتقال از این طریق است که نشان می‌دهد سیاست‌ها و برنامه های جلوگیری از سرایت و گسترش این بیماری از طریق معتادان موفقیت آمیز بوده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: تشویق به استفاده از سرنگ یک بار مصرف به جای سرنگ مشترک، تشویق معتادان به استفاده نکردن از روش های تزریقی، افزایش درمانگاه‌های اعتیاد و درمان از طریق متادون با موفقیت‌هایی همراه بوده که برای عملکرد مسئولان نمره‌ای مثیت به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر تغییر شویه انتقال بیماری ایدز تصریح کرد: تغییر شکل انتقال بیماری ایدز از مصرف سرنگ مشترک به روابط جنسی نشان می دهد که ما از این موضوع غافل بوده‌ایم و این یک آمارها هشداری مهم و حتی خطرناک برای جامعه ما محسوب می ‌شود؛ زیرا در این میان بعضی از افراد به شکل ناآگاهانه قربانی ایدز می شوند.

عزیزی با بیان اینکه انتقال ایدز از طریق روابط جنسی خطرناک تر از انتقال از سرنگ مشترک است، یادآور شد: متاسفانه انتقال از طریق روابط جنسی شکل پنهان‌تری دارد و از همین رو باید این روابط مدیریت و سازماندهی شوند تا آسیب های کمتری را به فرد و جامعه وارد سازد.

این نماینده مجلس نهم آگاهی بخشی به افراد جامعه را در کاهش انتقال ایدز از طریق روابط جنسی موثر  دانست و عنوان کرد: افزایش سن ازدواج و ناتوانی مالی برخی از جوانان برای تشکیل زندگی مشترک از مسائلی است که می تواند موجب ایجاد روابط جنسی ناسالم در جامعه  و انتقال بیماری‌هایی مانند ایدزشود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با مد نظر قرار دادن این موضوع که غرایز جنسی در تمامی انسان‌ها وجود دارد بیان کرد: باید ساز و کاری اندیشیده شود که روابط جنسی بین افراد شکلی صحیح، بهداشتی و شرعی پیدا کند.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *