هکرهای شرق اروپا جدی‌ترین تهدید برای امنیت اینترنت

هکرهای شرق اروپا جدی‌ترین تهدید برای امنیت اینترنت

جام جم آنلاین: علیرغم افزایش تهدیدات اینترنتی که از شرق آسیا نشأت می گیرد، بررسی ها نشان می دهد که هکرهای شرق اروپا مهم‌ترین خطر برای جهان سایبر هستند.

 یافته های جدید موسسه امنیتی ترندمیکرو نشان می دهد که اگر چه هکرهای آسیای شرقی با نفوذهای مکرر به سایت های مختلف و تداوم تهدیدات خود مشکلات زیادی برای کاربران ایجاد کرده اند، اما نباید به اشتباه نتیجه گرفت که بزرگترین تهدید بر علیه اینترنت مربوط به این نقطه از جهان است.

ترندمیکرو بعد از بررسی عملکرد هکرهای شرق آسیا و همین طور شرق اروپا بدین نتیجه رسیده که هکرهای اهل شوروی سابق که هم اکنون در جمهوری های مختلف پراکنده هستند، در مقایسه با همتایان آسیایی خود بسیار خطرناک تر هستند.

علت اصلی این نتیجه گیری توانایی بالای هکرهای اروپای شرقی در طراحی بدافزارهای فوق العاده پیچیده عنوان شده است. هکرهای شرق آسیا معمولا از آسیب پذیری های ناشناخته برای حمله استفاده کرده و برای سوءاستفاده از آنها حملات پیشینگ را طراحی می کنند. اما برای گسترش دسترسی به اهداف خود در شبکه از بدافزارها و ابزار ثالث بهره می برند.

در مقایسه هکرهای اروپای شرقی از آسیب پذیری های کشف شده برای نفوذ اولیه استفاده کرده، اما برنامه های بدافزاری آنها به طور دقیق برای اجرای اهداف مورد نظرشان بهینه سازی می شوند. حجم این بدافزارها ناچیز بوده و از تکنیک های پیشرفته مخفی کردن حمله بهره می برند.(فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ