هک ۴۰ میلیون کارت اعتباری

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

هکرها بیش از ۴۰ میلیون کارت اعتباری مشتریان شرکت آمریکایی "تارگت" را هک کردند.
 
شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای تارگت تائید کرد که اطلاعات کارت‌های اعتباری ۴۰ میلیون مشتری این شرکت در فاصله ۲۷ نوامبر تا ۱۵ دسامبر هک شده است.
 
سایت خبری ZDNet با انتشار یافتن این خبر به نقل از شرکت تارگت عنوان کرد که هکر‌ها موفق به جمع‌آوری اطلاعات خصوصی مشتریان از جمله نام، شماره کارت‌های اعتباری، تاریخ انقضا و سه رقم امنیتی کارت‌ها شده‌اند.
 
این شرکت اعلام کرده است که میلیون‌ها نفر از مشتریان این شرکت که در روز "جمعه سیاه" اقدام به خرید از فروشگاه‌های این شرکت کرده بودند با خطر دزدی از کارت‌های اعتباری و بانکی خود روبرو می باشند.
 
تارگت عنوان کرده است که ممکن است هکرها با دارا بودن اطلاعات کامل کارت‌های اعتباری اقدام به خارج کشیدن پول از این حساب‌ها از طریق دستگاه‌های ATM بکنند.
 
وال استریت ژورنال نیز به طور مستقل این موضوع را تائید و عنوان کرده است که حدود ۴۰ هزار دستگاه کارت‌خوان در شعب فروشگاه‌های تارگت در سراسر آمریکا قربانی هکرها شده‌اند.
 
شرکت تارگت بدون اعلام جزئیاتی در این خصوص گفته است که در حال پیگیری موضوع است. این شرکت همچنین از مشتریان خود که در بازه زمانی فوق از این فروشگاه خرید کرده‌اند خواسته است تا هرگونه تغییر در حساب‌های خود را بررسی کنند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ