وام ازدواج در ۳ بانک پرداخت می گردد, پرداخت تسهیلات بانک مسکن و بافت فرسوده

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی گفت: اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج همانند قبل از سوی بانک های عامل ، ملی ، صادرات و ملت از محل مانده منابع سپرده قرض الحسنه پس انداز و با توجه به تعداد متقاضی در صف در حال اقدام بوده و هم اکنون سامانه برای این بانک ها فعال است

خبراقتصادی:محمدرضا قربانی و در پاسخ به پرسشی در مورد مشکلات ایجاد شده در روند پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ایرنا اظهار کرد: در زمان حاضر به سبب عملکرد صد درصدی منابع قرض الحسنه به مصارف قرض الحسنه در بانک های سپه، مسکن، رفاه کارگران، تجارت، کشاورزی، پست بانک، قرض الحسنه مهر ایران و همچنین اتمام بودجه تخصیصی از سوی صندوق مهرامام رضا (ع) جهت ازدواج، سامانه مربوطه جهت ثبت نام متقاضیان برای بانک های مزبور و صندوق موصوف مسدود است .

وی توضیح داد: بانک های یاد شده می توانند صرفاً با توجه به وصول اقساط تسهیلات اعطایی قبلی، نسبت به پرداخت تسهیلات به اشخاص ثبت نام شده قبلی اقدام نمایند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: جهت افزایش تعداد بانک های عامل اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج،اداره اعتبارات با پیگیری های متعدد در تلاش برای اتصال بعضی بانک های خصوصی به سامانه ازدواج است .

وی ادامه داد: هرگونه تغییر در روند و یا نحوه اعطای تسهیلات مذکور، جهت اطلاع رسانی به عموم در اختیار آن اداره قرار خواهد گرفت.

به گفته مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی ، از ابتدای سال تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه همان سال و در مدت مشابه آن در سال ، به ترتیب تعداد ۵۵۰.۴۷۲ نفر و ۴۵۲.۲۷۰ نفر از متقاضیان ثبت نام کننده موفق به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج شده اند.

* تسهیلات بانک مسکن

قنبری در مورد آمار تسهیلات اعطایی بانک مسکن نیز اظهار داشت: بانک مسکن به عنوان تنها بانک عامل طرح مسکن مهر از ابتدای طرح تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۲ در مجموع به میزان ۴۷۰.۶۳۸ میلیارد ریال قرارداد تسهیلاتی منعقد نموده و در حال پرداخت قراردادهای منعقده است .

وی ادامه داد: درخواست افزایش سقف فردی تسهیلات صندوق پس‌انداز بانک مسکن (خرید- ساخت) از سوی بخش کارشناسی بانک مرکزی در حال بررسی است.

* تسهیلات بافت فرسوده

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: همچنین در زمینه تسهیلات بافت فرسوده نیز حسب مفاد بند (۲) مصوبه شماره ۴۷۰۶۰/ت۴۹۱۷۵ن مورخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۲ ، اعطای تسهیلات مسکن بافت های فرسوده به میزان ۲۰۰‌هزار فقره تسهیلات تازه احیای بافت‌های فرسوده شهری در سال با سقف فردی ۳۰۰ میلیون ریال و با رعایت مفاد سیاست های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور به بانک های عامل مربوطه ابلاغ شده که بانک های عامل با توجه به منابع و مصارف بانک، نسبت به اعطای سهمیه های ابلاغی در چارچوب ضوابط بانکی اقدام می کنند.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. arman گفت:

    تو رو خدا یکی به گوش مسئولین برسونه منه جوون نمیتونم با بیست میلیون خونه بزنم ..افزایش وام ساخت مسکن تا سقف حداقل ۴۰ میلیون رو خواستاریم…بابا یه نگایی به دورو برتون بندازید…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ