ورود منافقین به سوریه

یک منبع امنیتی عراقی گفت: صدها تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین وارد سوریه شده‌ و این گروهک در حال حاضر مشغول اجرای یک سری عملیات‌های ویژه در سوریه توسط عناصر آموزش دیده خود است.

 به گزارش  فارس ،”هابیلیان” خبرگزاری براثا با اعلام خبر اعزام عناصر گروهک منافقین به سوریه، نوشت: منابع میدانی در سوریه گزارش می‌دهند که در حال حاضر عناصر گروهک تروریستی منافقین در کنار گروه‌های مسلح و شورشی موجود در این کشور حضور دارند.

این منابع به براثا گفتند: صدها تن از افراد گروهک منافقین وارد سوریه شده‌اند و تعدادی نیز مشغول دادن آموزش به تروریست‌ها در پایگاه‌های موجود در ترکیه و منطقه کردستان هستند.

این منابع تأکید می‌کنند که عناصر منافقین در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی و با مشارکت طرف‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و عراقی و به دور از هرگونه هیاهو، وارد سوریه شده‌اند.

خبرگزاری اور، نیز به نقل از یک منبع اطلاعاتی که نخواست نامش فاش شود با اشاره به اینکه عناصر گروهک نفاق برای کمک به تروریست‌های ارتش به اصطلاح آزاد سوریه وارد این کشور شده‌اند نوشت: به موجب توافق نامه‌های صورت پذیرفته بین سازمان محاربین خلق، آمریکا، ترکیه و اسرائیل، برخی از مناطق کردستان عراق تبدیل به پایگاه‌هایی نظامی جهت آموزش دادن به گروه‌های مسلح برای اعزام به نبردهای خیابانی در سوریه شده است.

این منبع با اعلام اینکه پایگاه‌های مذکور، عرب‌های یمن، تونس، عربستان و دیگر مناطق را که برای جنگ با حکومت سوریه اعلام آمادگی کرده‌اند، آموزش می‌دهد افزود: سازمان مجاهدین خلق در حال حاضر مشغول اجرای یک سری عملیات‌های ویژه در سوریه توسط عناصر آموزش دیده خود است.

چندی پیش نیز شبکه خبری تاپ نیوز لبنان در گزارشی اعلام کرد که افسران اطلاعاتی آمریکا، ترکیه و فرماندهان نظامی منطقه کردستان عراق بر سر انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین به کردستان و ترکیه جهت مشارکت در نا آرامی‌های موجود در سوریه به توافق رسیده‌اند و قرار است عربستان سعودی و قطر نیز پشتیبانی مالی این طرح را به طور مشترک بر عهده داشته باشند.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ