وزارت بهداشت تنها نمی تواند به جنگ عرضه قلیان برود/ سودآوری تنها سبب عرضه قلیان

۰۵م اسفند ،

مسئولین وزارت بهداشت معتقدند که جمع آوری قلیان تنها از عهده این وزارت خانه برنمی آید و همکاری دیگر سازمان ها و اجرای موفقیت آمیز این امر الزامی است.

دکتر کاظم ندافی، رئیس اداره سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  قضیه قلیان طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرای آن در اماکن عمومی ممنوع است که طبق این قانون وزارت بهداشت در نامه ای از همه معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور درخواست تشدید نظارت ها را کرده و با اماکنی که به صورت غیرقانونی به عرضه قلیان می پردازند برخورد کنند.

وی گفت: وزارت بهداشت تنها نمی تواند به جنگ با ممنوعیت عرضه قلیان برود بنابراین نیاز به همکاری دیگر سازمان ها برای اجرای موفقیت آمیز این قانون دارد.

ندافی ادامه داد: متاسفانه عرضه قلیان به این صورت سبب شده که در آمار تازهی که از سراسر کشور گزارش می گردد آمار تعداد اشخاصی که قلیان مصرف می کنند افزایش یابد و این امر زنگ خطری برای شیوع بیماری های مختلف در آینده خواهد بود.

وی با اشاره به این که وزارت بهداشت ممنوعیت عرضه قلیان را پیگیری می کند عنوان کرد: طبق قانون هیچ مکان عمومی حق عرضه دخانیات همچون قلیان را ندارد و با مراکزی که اصلاً پروانه کسب ندارند و یا پروانه کسب غیر مرتبط دارند و به عرضه قلیان می پردازند برخورد می گردد.

رئیس اداره سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر این که تنها سودآوری سبب عرضه قلیان است خاطر نشان کرد: ما نمی توانیم به صورت ضربتی تاریخی را اعلام کنیم که دیگر در هیچ مکانی قلیان عرضه نشود بنابراین باید دیگر ارگان ها در این زمینه ورود پیدا کنند./ح


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن