ویژگی بالشت مناسب خواب

اسپاسم و گرفتگی عضلات ناحیه ی گردن و پشت سر از علل شایع سردرد در ساعات اولیه صبح است که به علت استفاده از بالشت نامناسب ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار  باشگاه شبانهممتازنیوز، سردرد یکی از مشکلات شایعی است که اغلب افراد پس از خواب شبانه تجربه می کنند، در بسیاری موارد به دنبال کشف علت سردرد به هر بیماری ممکن است فکر کنند، غافل از اینکه استفاده از بالشت نامناسب علت اصلی سردرد است.
در ادامه دکتر هادی شجاعی با اشاره به اینکه آرتروز گردن از علل شایع سردرد در سنین مختلف است گفت: بسیاری از افراد در مراحل اولیه آرتروز گردن و زمانی که از آرتروز خود اطلاعی ندارند دچار سردرد می شوند.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت انتخاب بالشت مناسب جهت پیشگیری از دردهای ناحیه ی سر و گردن گفت: اسپاسم و گرفتگی عظلات ناحیه ی گردن و پشت سر از علل شایع سردرد در ساعات اولیه صبح است که به علت استفاده از بالشت نامناسب ایجاد می شود.
این متخصص طب فیزیکی در خصوص مشخصات بالشت مناسب گفت: اندازه و ضخامت بالشت باید به گونه ای باشد که تمامی گردن و شانه ها روی بالشت قرار گیرد و هنگامی که سر روی بالشت است و فرد در حالت رو به بالا خوابیده است، سر کاملا در امتداد بدن قرار گیرد.
وی تاکید کرد: در مواردی که بالشت بلند یا خیلی کوتاه باشد و سر بالاتر یا پایین تر از ناحیه ی تنه قرار گیرد، گرفتگی عضلات سر و گردن باعث ایجاد سردردهای صبحگاهی می شود./عط


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ