پرحجم ترین شلیک موشک، در رزمایش ولایت ۴

۲۳ آبان ،

فرمانده قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) گفت : امروز و فردا ، پرحجم ترین شلیک موشک در رزمایش مشترک سراسری مدافعان آسمان ولایت ۴ انجام می گردد.

به گزارش تفسیری واحد مرکزی خبر،‌ امیر اسماعیلی افزود: این موشکها در بخش تحقیقاتی می باشند که توسعه تولید آنها هم اکنون در صنعت دفاعی در حال اجراست.
امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی گفت: هنگام حمله به جای استفاده از سامانه موشکی یا توپخانه ای از سامانه تحقیقاتی علیه دشمن نارنجی استفاده می گردد که با این کار می خواهیم نشان دهیم سامانه های ایرانی و بومی، توان  رویارویی با تهدیدات را دارند.
وی با اشاره به اینکه تجهیزات بکار رفته در این رزمایش جزء سنگین ترین تجهیزات است افزود: در این رزمایش پرحجم ترین هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین بکارگیری می گردد.

ارزیابی سامانه های موشکی برد متوسط در مرحله دوم رزمایش

در دومین مرحله از رزمایش مشترک سراسری مدافعان آسمان ولایت ۴ ، عملکرد انواع سامانه های موشکی برد متوسط و ارتفاع کم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ارزیابی عملیاتی می گردد .

 در این مرحله از رزمایش و در پی تهاجم هواپیماهای شکاری – بمب افکن و هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای آفندی تحت عنوان کشور نارنجی ( دشمن فرضی ) به مناطق حساس و حیاتی کشور ، سامانه های موشکی برد متوسط و ارتفاع کم ارتش ، سپاه پاسداران ، جنگ افزارهای توپخانه ای و نیروهای مسلح اعم از قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ، نیروی زمینی ارتش و سپاه پاسداران گسترش می یابد و در محدوده عملیاتی رزمایش به  کشف ، شناسایی ، تعقیب و رهگیری و در نهایت تیر اندازی به سمت هواپیماهای بدون سرنشین می پردازند تا بتوانند  تعدادی از هواپیماهای بدون سرنشین مهاجم را سرنگون و منهدم کنند .
همچنین در این مرحله  از رزمایش انواع هواپیماهای شناسایی و شکاری – رهگیر نیروی هوایی ارتش با خلبانان کارآزموده و جوان در کنار فعالیت گسترده شبکه راداری پدافند هوایی کشور ، شبکه دیده بانی بصری و مراکز جمع آوری اطلاعات ( فاشا)  همه مراحل کشف ، شناسایی ، رهگیری و درگیری با هواپیماهای نیروهای متخاصم را انجام خواهند داد تا به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یابند .
قرار است سامانه موشکی تولید شده ارتفاع متوسط هاک  ،سامانه های توپ ۳۵ میلی متری اورلیکن مجهز به فاصله یاب لیزری در دومین مرحله از رزمایش به بهره برداری برسد .


IRIBNews RSS TopNews
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ