پروانه ساخت بازی رایانه ای آموزشی مسابقه ای صادر شد

به گزارش خبرنگار مهر، شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازیهای رایانه ای پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای “۹۰درصد” مجوز تولید این بازی آموزشی مسابقه ای را صادر کرد.

بازی رایانه ای “۹۰درصد” با موضوع فوتبال در دو بخش کلی طراحی شده است که در بخش اول بازی کاربران پس از عضو شدن وارد بخش کارشناسی فوتبال می شوند یعنی بازی فوتبال را پیش بینی و نتیجه گیری می کنند و پس از پایان بازی تعداد نظرهای داده شده، مجموعه کل امتیازهای دریافتی در بازی ها را رتبه بندی و برآن اساس به کاربران جایزه می دهند.

در بخش دوم این بازی رایانه ای اعضا با تیم مجازی که خودشان انتخاب می کنند مسابقه می دهند و در این بخش تعداد تماشاگران و مجموعه امتیازهای دریافتی را جمع بندی و براساس آن به کاربر امتیازدهی می کنند.

همچنین این بازی به شکل آنلاین بوده و برای عضویت در آن هیچ هزینه ای از کاربر دریافت نمی شود و کاربران برای دستیابی به امکانات بیشتر و فضای بهتر هزینه پرداخت می کنند و تعداد نامحدودی از کاربران می توانند به طور همزمان از این بازی استفاده کنند.

بازی رایانه ای ۹۰ درصد مشابه خارجی یا ایرانی ندارد و تنها در بعضی از سایت ها پیش بینی فوتبال برای علاقه مندان تدارک دیده شده است.  

بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تأیید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.

متقاضیان دریافت پروانه تولید بازی های رایانه ای می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ