پیش بینی قیمت اونس جهانی طلا در روزهای آتی

۱۶م اسفند ،

پیش بینی قیمت اونس جهانی طلا در روزهای آتی | چاپ |
پنجشنبه ۱۷ اسفند ساعت ۱۱:۰۶

بینا- کارشناسان اقتصادی پیش بینی کردند قیمت جهانی طلا در روزهای آتی قبل از افزایش به سطح ۱۵۵۵ یا ۱۵۳۵ دلار کاهش خواهد یافت .
به گزارش بینا به نقل از طلا/ شارپس پیکسلی، علیرغم اینکه رشد اقتصاد جهان سبب کناره گیری سرمایه گذاران از بازار آمریکا شده، خرید فیزیکی طلا در بازارهای آسیایی رشد چشمگیری داشته است .
بر اساس این گزارش، شاخص های سهام در بازارهای جهانی در پی اجرای سیاستهای انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی جهان افزایش یافته است.
بر این اساس، رؤسای بانک های مرکزی ژاپن، انگلیس و اروپا در نشست هفته جاری خود از از اتخاذ سیاستهای پولی خود خبر خواهند داد.
گزارشها حاکیست رئیس بانک مرکزی انگلیس حمایت خود را از اعمال سیاستهای انبساطی پولی اعلام کرده است و نکته جالب توجه اینجاست که بانک مرکزی ژاپن نیز اخیرا برای رسیدن به نرخ تورم ۲ درصدی ارزش ین را کاهش داده است.
سؤال اساسی اینجاست که آیا کاتالیزورهای ذکر شده برای رشد بهای جهانی طلا کافی می باشند. سرمایه گذاران قبل از مطرح کردن این سؤال می پرسند آیا بهای جهانی طلا به کف قیمت رسیده است؟
تحلیلگران اقتصادی با توجه به نمودار فنی اعلام کردند به احتمال بسیار قیمت جهانی طلا در روزهای آتی قبل از افزایش به سطح ۱۵۵۵ یا ۱۵۳۵ دلار کاهش خواهد یافت.
در حال حاضر قیمت جهانی طلا بین سطوح ۱۵۷۰ تا ۱۵۸۵ دلار داد و ستد می گردد و پیش بینی می گردد در کوتاه مدت در این محدوده تثبیت شود.
تحلیلگران اقتصادی اعلام کردند قیمت اونس جهانی طلا در صورت شکست سطح ۱۵۷۰ دلار ، دامنه ۱۵۵۰ دلار را تجربه خواهد کرد.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *