چگونه رمز حساب بانکی را از خطر هک حفظ کنیم؟

کدخبر: ۶۹۰۶۸

تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد – ۰۲:۰۸

print نسخه چاپی

send ارسال به دوستان

چگونه رمز حساب بانکی را از خطر هک حفظ کنیم؟

این روزها بحث لو رفتن رمز و یا رمز دوم مشترکان بانک ها به یکی از نگرانی های سیستم بانکی و نظام رایانه ای کشور تبدیل شده است و دراین میان راهکارهای متعددی به دارندگان حساب های بانکی ارائه می شود.
به گزارش ایسنا بسیاری از سیستم ها، سیاست هایی برای رمز عبور اتخاذ می کنند تا ویژگی ها و املای رمز عبور را محدود کنند. رایج ترین محدودیت ها شامل حداقل طول رمز عبور، حداقل و حداکثر عمر رمز عبور، استفاده از سه یا چهار نوع کاراکتر در رمز عبور (حرف کوچک، حرف بزرگ، اعداد و نشانه ها) و ممانعت از استفاده از مجدد از رمز عبور است.
اما در سیاست های امنیتی یک سازمان باید چگونگی ایجاد یک رمز عبور قوی تعریف شود. اگر رمزهای عبور توسط کاربران نهایی ایجاد می شوند، لازم است تا برای ایجاد رمز عبور قوی پیشنهادات زیر درنظرگرفته شوند:
¤ از نام، نام کاربری، آدرس پست الکترونیکی، شماره پرسنلی، شماره کارت ملی، شماره تلفن و نام های و کدهای شناسایی دیگر استفاده نکنید.
¤¤ کلمات فرهنگ لغت، اصطلاحات و یا کلمات اختصاری را مورد استفاده قرار ندهید.
¤¤ از کلماتی با املای غیر استاندارد همراه با حروف بزرگ استفاده کنید.
¤¤ حروف الفبای را جایگزین اعداد کنید.
¤¤ رمزهای عبور خود را به طور مداوم تغییر دهید.
بنا بر اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای، همچنین رمزهای عبور نباید درهیچ فرم یا قالبی نمایش داده شوند و درعین حال باید از انجام لیستی از رمزهای عبورکاربران اجتناب کرد. رمزهای عبوری که به راحتی به خاطر سپرده می شوند اغلب توسط ابزار شکستن رمز عبور به راحتی کشف می شوند.
مدیران نیز باید به خاطر داشته باشند که اگر رمز عبور مدیر شبکه یا root به خطر بیفتد، تمامی رمزهای عبور حساب های کاربری باید تغییر کنند و توجه داشته باشید که هرگز رمزهای عبور خود را از طریق پست الکترونیکی انتقال ندهید.

شماره پیامک: ۳۰۰۰۱۵۰۵۹۸

Bookmark and Share


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ