کاله قهرمان آسیا شد و به برزیل رسید

۰۹اردیبهشت،

چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا با پیروزی تیم کاله ایران مقابل الریان قطر و اولین قهرمانی این تیم در این رقابت ها به پایان رسید. تیم والیبال کاله علاوه بر عنوان قهرمانی جواز حضور در جام باشگاه‌های جهان را هم کسب کرد. در این بازی تیم کاله در سه گیم متوالی با نتایج (۲۵ بر ۲۲)، (۲۵ بر۱۸) و (۲۵ بر ۲۱) حریف خود را شکست داد .

تیم والیبال کاله که به عنوان قهرمان لیگ برتر ایران در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کرده بود، با کسب هفت پیروزی متوالی در چهاردهمین دوره مسابقه‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا، جام طلا را بالای سر برد.

به گزارش «تابناک»، بازیکنان کاله که بدون شکست به این مرحله از رقابت ها صعود کردند در این بازی نیز در سه گیم متوالی با نتایج (۲۵ بر ۲۲)، (۲۵ بر۱۸) و (۲۵ بر ۲۱) حریف خود را شکست دادند و به عنوان قهرمانی دست یافتند.

 بازیکنان دو تیم که مشخص بود آنالیز دقیقی از یکدیگر داشتند در گیم اول رقابت نزدیکی را دنبال کردند اگر چه سرویس های ساده قطری ها و اشتباهاتی بعضا در این بخش داشتند و به موازات آن دریافت های بهتر کاله سبب پیروزی این تیم در این گیم شد.

با سرویس فرهاد قائمی گیم دوم آغاز شد. بازیکنان الریان قطر در بسیاری از دقایق این گیم سعی داشتند با کار تهاجمی تر جریان بازی را به سود خود پیش ببرند اما بازیکنان کاله با یک بازی منطقی، عملکرد بهتر در دفاع روی تور و همچنین حملاتی که دریافت های اول حریف را با مشکل مواجه کرد این گیم را هم از آن خود کردند.

برخلاف گیم های اول و دوم، شاگردان بهروز عطایی در گیم سوم و از همان دقایق ابتدایی این گیم فاصله خود را با الریان قطر امتیاز به امتیاز بیشتر کردند تا با برتری در این گیم و پیروزی قاطع بتوانند جام قهرمانی را بالای سر ببرند.در این گیم عثمان کاپیتان تیم الریان به خاطر اعتراض به داور بابت امتیازی که به بازیکنان کاله داد کارت زرد گرفت.

تیم کاله در حالی عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا را از آن خود کرد که دومین حضور در این رقابت ها را تجربه می کرد البته این تیم در دوره پیشین این رقابت ها که سال قبل به میزبانی چین برگزار شد بعد از نمایندگان قطر و کشور میزبان به عنوان سوم بنده کرد.

تیم والیبال کاله با کسب اولین قهرمانی خود در مسابقات باشگاه های سهمیه شرکت در مسابقات باشگاه های جهان را از آن خود کرد. این رقابت ها مهر ماه به میزبانی کشور برزیل برگزار می گردد. قهرمانی کاله در این دوره از مسابقات والیبال باشگاه های آسیا نهمین قهرمانی نمایندگان ایران در این مسابقات محسوب می گردد.

اولین قهرمانی نمایندگان ایران در این مسابقات سال ۲۰۰۲ توسط پیکان به دست آمد. این تیم طی سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ نیز ۶ بار متوالی به عنوان قهرمانی دست یافت. تیم صنام نیز یک بار و در سال ۲۰۰۴ صاحب جام قهرمانی این مسابقات شده بود.

رده‌بندی رقابت‌ها به شرح زیر است:

۱- کاله  ایران

۲- الریان قطر

۳- چین تایپه

۴- لیونینگ چین

۵- آلماتی قزاقستان

۶- تویودا ژاپن

۷- گاز عراق

۸- گاز هند

۹- سهام عمان

۱۰- العین امارات

۱۱- ازبکستان

۱۲- بشریه لبنان

۱۳- مالدیو


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ