کانون داوران در خصوص اتهامات اخیر بیانیه صادر کرد

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

 

خانه ورزش: کانون داوران فوتبال ایران بیانیه ای در مورد اتفاق های اخیر فوتبال ایران منتشر کرد . متن این بیانیه به شرح زیر است:

متاسفانه چندی است که حملات و تهمت هائی به داوران کشور در رسانه های مختلف از سوی بعضی از چهره های نام آشنا فوتبال عنوان شده است که قصد آنها بیشتر فرار از پاسخگویی به هواداران تیم های خود است.

این امر بعد از بازی سپاهان ـ پرسپولیس تشدید شده است و حتی گفته شده است که داور مسابقه از شب قبل از مسابقه به طرف تیم میزبان غش کرده است، چرا زمانی که همین داور در بازی پرسپولیس ـ تراکتورسازی تبریز به نفع پرسپولیس به اشتباه اعلام پنالتی کرد، گفته نشد که داور به طرف پرسپولیس غش کرده بوده و یا در زمانیکه در اثر سهل انگاری داور در بازی پرسپولیس ـ مس کرمان داور می بایست به سبب برخورد سر به سر ۲ بازیکن دو تیم، بازی را متوقف می کرد تا به بازیکنان مصدوم رسیدگی شود و با تصمیم اشتباه به ادامه بازی و متعاقب آن پرسپولیس به گل رسید ، چیزی در مورد اشتباه داوری گفته نشد ؟ این اشخاص هر جا که اشتباه داور به نفع شان بوده است به حساب درایت و تاکتیک های حساب شده خود می گذارند و هر جا که اشتباه داوری به ضررشان بوده است مسائل دیگر از جمله غش کردن داوران را مطرح می نمایند . شایان ذکر است در مسابقه رفت نیمه نهایی جام قهرمانان باشگاه های اروپا بین بایرن مونیخ و بارسلون ۳ گل و یا حداقل ۲ گل از چهار گل بایرن مونیخ در شرایط غیر قانونی به ثمر رسید و تمام امیدهای بارسلون در بازی برگشت بر باد رفت ولی مربی بارسلون حرفی از غش کردن داور به سمت بایرن مونیخ و یا … ننمود.

کانون داوران فوتبال کشور ضمن محکوم کردن این حمالت و تهمت ها به جامعه داوری کشور و نیز یک یا دو نفر از چهره های به اصطلاح پیشکسوت داوری که آتش بیار معرکه شده اند از مقامات ذی‌صالح قضائی کشور خواهان رسیدگی جدی به این امر شده و چنانچه داور یا داورانی در تبانی و ارتشاء دست دارند به مجازات قانونی محکوم و در صورت وارد کردن اتهامات بی اساس با اتهام زنندگان بدون درنگ برخورد قانونی صورت گیرد.

با توجه به اینکه این امر به حوزه عمومی کشور مرتبط است کانون داوران فوتبال کشور تقاضا دارد قوه قضائیه راسا” ورود نموده و خاطیان را تحت هر نام و عنوانی که باشند مجازات نمایند.

کانون داوران فوتبال کشور ضمن دعوت از داوران برای افزایش تمرکز و هوشیاری خود و به حداقل رساندن اشتباهات داوری، از همه دست اندرکاران تیم ها درخواست می نماید در مصاحبه های خود از ایراد تهمت و افترا به داوران شریف و زحمتکش اجتناب نموده و ایرادات و اشتباهات داوری را از طریق مراجع ذیصالح پیگیری نمایند.

کانون داوران فوتبال کشور

http://khanevarzesh.com | خانه ورزش
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ