کاهش یادگیری با مصرف مواد غذایی شیرین در وعده صبحانه

مصرف مواد غذایی شیرین در وعده صبحانه قدرت یادگیری دانش آموزان را در طی روز کاهش می دهد.

به گزارش گروه علمی، پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، دکتر محمد صفریان،‌مدیر گروه بیوشیمی و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مصرف ترکیبات شیرین موجب نوسان شدید قند خون می شود، اظهار داشت: مصرف ترکیبات شیرین به نوعی کودکان را هیجان زده می کند و سبب می شود که قدرت تمرکز و قدرت یادگیری را کاهش می دهد.

دکتر محمد صفریان وعده صبحانه را مهم ترین وعده غذایی برای دانش آموزان دانست و تصریح کرد: بهترین ترکیب برای این وعده ترکیبات پروتئینی شامل شیر، پنیر، کره و تخم مرغ است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حدود ۴۰ درصد از دانش آموزان وعده صبحانه را نمی خورند، خاطرنشان کرد: باید والدین به این وعده به ویژه در دانش آموزان دبستانی اهمیت ویژه ای بدهند.

دکتر صفریان ادامه داد: همچنین میان وعده ها در رژیم غذایی به ویژه برای دانش آموزان دوره ابتدایی بسیار مهم است. باید برای دانش آموزان ۲ میان وعده در نظر گرفته شود که یکی از آنها یک غذای سبک مانند شیر و کیک یا ساندویچ های خانگی و دیگری میوه باشد.

عضو مرکز تحقیقات ییوشیمی و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اهمیت نظم در وعده های غذایی، تاکید کرد: باید برای دانش آموزان یک نظم غذایی خاص را در نظر گرفت به این معنی که هر روز راس یک ساعت مشخص نهار و راس یک ساعت مشخص شام سرو شود.

مدیر گروه بیوشیمی و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این راستا افزود: بهتر است که وعده نهار که یکی از وعده های بسیار مهم است در هنگام مراجعت کودکان از مدرسه آماده باشد و شام در ساعات اولیه شب صرف شود تا فرصت کافی بین صرف شام و خواب وجود داشته باشد و در حدود ۴۵ دقیقه قبل از خوابیدن یک نوع لبنیات مصرف شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه تفاوت هایی در نحوه تغذیه دانش آموزان دوره های مختلف وجود دارد، بیان کرد: هر چه به سن اوج گیری تراکم استخوان نزدیک تر می شویم باید مصرف لبنیات و ویتامین دی را بیشتر کرد و همچنین نیاز افراد به اشعه آفتاب نیز زیادتر می شود.

وی در این راستا ادامه داد: در دانش آموزانی که سن بالاتر دارند مصرف لبنیات کم چرب به ویژه اگر دانش آموز دچار چاقی است توصیه می شود در صورتی که در دانش آموزان با سن کمتر مصرف لبنیات پرچرب بهتر است.

مدیر گروه بیوشیمی و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه برخی از دخالت های والدین سبب اختلال در تغذیه درست می شود، تاکید کرد: در دانش آموزان دوره ابتدایی باید رشد کودکان و میزان چاقی یا لاغری را با توجه به نمودار رشد سنجید و هر کودک نمودار خاص خود را دارد و نباید بدون در نظر گرفتن این موضوع در تغذیه کودکان تغییراتی انجام داد./ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ