گزارش مذاکرات ایران و آژانس در وین + عکس مذاکرات عباس عراقچی و یوکیو آمانو

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

عراقچی: زمان رویکرد تازه در روابط ایران و آژانس فرا رسیده است

عباس عراقچی و یوکیو آمانو در وین

خبراقتصادی: ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل در فضای تازه ایجاد شده پس از “مذاکرات مثبت” ژنو، دور تازه ای از مذاکرات را آغاز کردند.
یوکیو آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل امروز دوشنبه ۶ آبان (۲۸ اکتبر) پیش از آغاز مذاکرات، در حضور خبرنگاران خطاب به عباس عراقچی و سه همراه او گفت: “مذاکرات امروز بسیار مهم است و هدفش حل مسائل باقیمانده و سوالات بی پاسخ حول برنامه هسته ای ایران است.”
آقای آمانو تاکید کرد که این مساله ای قدیمی و پیچیده است و دو طرف امیدوارند با همکاری به راه حل دست یابند.
عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه هم خطاب به آقای آمانو و همراهان او گفت: “وقت آن رسیده که رویکرد تازهی اتخاذ شود”.
وی گفت که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است و “برای همیشه صلح آمیز خواهد ماند”.
آقای عراقچی تاکید کرد که نقش آژانس در نشان دادن ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران مهم و حیاتی است.
عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران برای دیدار با یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل امروز صبح با پرواز خطوط هوایی ترکیه وارد وین شد.
او که پس از محمد جواد ظریف بلندپایه ترین عضو تیم مذاکره کننده بر سر برنامه هسته ای ایران است، پیشتر هم گفته بود که کشورش با رویکرد تازه ای وارد مذاکرات با آژانس می گردد تا ابهامات و سئوالات موجود دربارهٔ ماهیت و فعالیت های برنامه هسته ای به شکل مناسبی حل و فصل شوند.
یکی از مقامات مسئول در آژانس گفته است که پس از مذاکرات احتمالا یک ساعته میان آقایان عراقچی و آمانو، مذاکرات فنی و دقیق تر میان رضا نجفی، سفیر ایران در آژانس و هرمان ناکارتس، معاون آژانس در امور پادمان ها آغاز می گردد که چندین ساعت طول خواهد کشید.
به گفته این مقام، آژانس نمی داند که این مذاکرات فردا هم ادامه خواهد داشت یا خیر ولی افزود که بعضی منابع ایرانی از چنین احتمالی سخن گفته اند


نمایی از شهر وین محل مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی  IAEA


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ