گزارش نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا:شورای پول و اعتبار در جلسه عصر امروز، ویرایش تازه دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه بانکی (ریالی) و ظهرنویسی آن را تصویب کرد، همچنین عملکرد ابزار تأمین مالی اوراق مشارکت در بازار پول، انتظام بخشی به نرخ سود سپرده در شبکه بانکی و تفاهم انجام شده و رصد و نظارت بر فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری بدون مجوز بررسی شد.

به گزارش ممتاز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی این جلسه، ویرایش تازه دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه بانکی (ریالی) و ظهرنویسی آن مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.
از ویژگی‌های این دستورالعمل اختصاص شناسه اختصاصی به هر ضمانت‌نامه و امکان اطلاع آنی از اصیل بودن آن در سامانه نظارت سیستمی می‌باشد که امکان نظارت قانونمند به صدور ضمانت‌نامه‌ها را در بانک‌ها و بانک مرکزی بیش از پیش امکان پذیر می‌نماید.
یکی دیگر از مطالب مطرح شده در جلسه مذکور گزارش تهیه شده توسط بانک مرکزی در خصوص عملکرد ابزار تأمین مالی اوراق مشارکت در بازار پول و راهکارهای برون رفت از مشکلات فعلی بود.
در ادامه، موضوع جلسه برگزار شده با حضور مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری‌ دولتی و غیردولتی در بانک مرکزی به منظور انتظام بخشی به نرخ سود سپرده در شبکه بانکی و تفاهم انجام شده به اطلاع شورای پول و اعتبار رسید. شورای پول و اعتبار ضمن تأیید تفاهم صورت‌گرفته و تاکید بر نظارت بر حسن اجرای آن در بانکها؛ رصد و نظارت بر فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری بدون مجوز و انجام اقدامات احتیاطی لازم از سوی بانک مرکزی را مورد تأکید قرار داد.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن