آثار ۲۳ کشور جهان به پنجمین جشنواره تجسمی فجر رسیده است

۲۲م آذر ،

آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ دی‌ماه/

آثار رسیده به دبیرخانه پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر، نشان از حضور آثار هنری ۲۳ کشور جهان در این اتفاق هنری دارد.

به گزارش هنرآنلاین، با توجه به برگزاری سه بخش گرافیک، عکاسی و کاریکاتور، از ۹ بخش جشنواره تجسمی فجر به شکل بین‌المللی، تاکنون ۲۳ کشور با ارسال آثاری متقاضی حضور در این دوره از جشنواره شده‌اند. این در حالی است که با توجه به مهلت باقی مانده برای ارسال آثار، فرصت حضور کشورهای دیگر در این جشنواره نیز مهیا است.

آثار هنرمندانی از کشورهایی مانند اتریش، برزیل، رومانی، بلغارستان، ترکیه، هند، صربستان، آذربایجان، اندونزی، استرالیا، اوکراین و … تاکنون به دبیرخانه پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر رسیده است.

بخش‌های ۹‌گانه جشنواره پنجم تجسمی فجر نیز مورد استقبال هنرمندان داخلی قرار گرفته است و به تقاضای متعدد هنرمندان و درخواست تعدادی از هنرمندان که در جشنواره ثبت نام کرده‌اند، اما هنوز آثار خود را ارسال نکرده‌اند، دبیرخانه جشنواره مهلت ارسال آثار به پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر را تا ۱۵ دی ماه تمدید کرده است. بخش مقالات علمی به « بررسی تحولات هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی » اختصاص دارد و هر شرکت کننده می تواند تا ۱۶ دی ماه حداکثر خلاصه سه مقاله را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

بخش فیلم مستند هنرهای تجسمی نیز در پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر برگزار می گردد و سینماگران و مستند سازان می توانند فیلم های خود را با موضوع هنرهای تجسمی دربارهٔ یکی از شاخه های تجسمی (نقاشی، گرافیک، خوشنویسی، نگارگری، عکاسی، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویر گری و سفال و سرامیک ) و فیلموگرافی هنرمندان تجسمی (پرتره) و دیگر مستندهای خود را پیرامون هنرهای تجسمی تا پنجم بهمن ماه به دبیرخانه پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ارسال کنند.

پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سفال و سرامیک، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، پوستر، عکاسی و کاریکاتور و بخش مقالات علمی از ۱۴ بهمن تا ۱۰ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

هنرمندان برای شرکت در پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانند آثار خود را تا ۱۵دی ماه سال جاری از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir ارسال کنند.

پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی سیدعباس میرهاشمی از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در تهران و استان‌ها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۳۱


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *