آخر شهریورماه اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

آخر شهریورماه اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

پورتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام اسامی حائزین شرایط دعوت به مصاحبه ۵۵ رشته دوره دکترای این دانشگاه خبر داد.

ناصر اقبالی ضمن اعلام این خبر گفت: از ۵۵ رشته اعلام شده تعداد ۷ رشته از گروه دامپزشکی، تعداد ۹ رشته از گروه فنی و مهندسی، تعداد ۶ رشته ازگروه علوم پایه، تعداد ۱۸ رشته از گروه علوم انسانی، تعداد ۱۴ رشته از گروه کشاورزی و یک رشته از گروه هنر است و از طریق پایگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون به نشانیWWW.AZMOON.NET در دسترس داوطلبان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تا کنون مصاحبه ۲۳ رشته در دوره دکتری تخصصی انجام شده است، افزود: اسامی داوطلبان حائز شرایط مصاحبه سایر رشته‌ها نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.
اقبالی خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه علمی انجام می‌شود و پس از آزمون کتبی بر اساس ظرفیت پذیرش هر رشته تعدادی از داوطلبان حائز شرایط با اولویت نمره کتبی به مصاحبه علمی دعوت می‌شوند، پذیرفته شدگان نهایی از میان افراد مصاحبه شده با بالاترین امتیاز انتخاب می‌شوند.
وی ادامه داد: متقاضیان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون نیز ابتدا بر اساس امتیازات حاصل از معدل، نمره پایان نامه و تولیدات علمی رتبه بندی و سپس تعدادی از داوطلبان با توجه به ظرفیت پذیرش و با اولویت امتیازات به مصاحبه علمی دعوت شده و پذیرش نهایی با توجه به امتیاز نهایی هر داوطلب انجام می‌شود.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با بیان اینکه تاکنون نتایج دعوت به مصاحبه ۱۰۵ رشته آزمون دکترا اعلام شده است، افزود: نتایج نهایی پذیرفته شدگان آخر شهریور ماه اعلام می‌شود.
آزمون دکتری تخصصی سال ۹۱ دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۸۲ رشته و با شرکت بیش از ۳۸ هزار نفر برگزار شده است این آمار نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد رشد داشته است.

نتایج نهایی آزمون دکتری

 

دانشگاه آزاد

 

آزمون دکتری

 

دکتری


پورتال اخبار دانشگاهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *