آغاز تکمیل ظرفیت کنکور از فردا/پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان حق شرکت ندارند

آغاز تکمیل ظرفیت کنکور از فردا/پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان حق شرکت ندارند

آغاز تکمیل ظرفیت کنکور از فردا/پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان حق شرکت ندارند

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش با اشاره به پذیرش ۶۲۰۰ دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ، گفت: پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی اجازه شرکت در تکمیل ظرفیت را ندارند.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، حسین توکلی، مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کنکور از روز دوشنبه ۸ آبان‌ماه، گفت: به جز پذیرفته‌شدگان رشته محل‌های بورسیه یا دارای شرایط خاص، تمام داوطلبانی که در جلسه آزمون سراسری امسال حاضر بوده‌اند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون شرکت کنند.

به گفته وی پذیرفته شدگان دوره‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی و رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش نیز حق انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور را ندارند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور زمان آغاز تکمیل ظرفیت کنکور را روز دوشنبه ۸ آبان‌ماه و مدت آن را تا ساعت ۲۴ روز ۱۰ آبان‌ماه اعلام کرد.

به گفته وی داوطلبان باید برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و پس از پرداخت مبلغ ۲۸ هزار ریال از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب برای ثبت‌نام و انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند.

توکلی با بیان اینکه در تکمیل ظرفیت کنکور هر داوطلب حداکثر می‌تواند ۱۰ کدرشته محل انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه خود در فرم انتخاب رشته درج کند، خاطرنشان کرد: شش هزار و ۲۰۰ نفر در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور در دانشگاه‌های کشور پذیرش می‌شوند.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / دانشگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ