آیت‌اللهی: اگر ۱۸ تیمی شود، جام حذفی نداریم

۳۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، محمدحسین آیت‌اللهی در این‌باره گفت: با توجه به مصوبه هیات رئیسه و ابلاغ رسمی فدراسیون فوتبال، لیگ برتر در فصل پیش رو یعنی فصل ۹۲-۹۳ قطعا با ۱۶ تیم برگزار می‌شود. این در حالی است که حتی با این وجود و اینکه تعداد تیم ها ۱۶ تیم است اما هنوز با مشکلاتی مثل زمین چمن مناسب، نور ورزشگاه‌ها و سایر مشکلات زیرساختی دست به گریبان هستیم.

آیت اللهی ادامه داد: در روزهای قبل برخی عنوان می‌کنند که لیگ برتر ۱۸ تیمی می‌ماند. یک سوال به وجود می‌آید که با وجود تقویم فشرده رقابتهای لیگ ۱۸ تیمی، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و بازیهای تیم ملی در آسیا، چطور می‌شود جام حذفی را برگزار کرد؟ اگر لیگ ۱۸ تیمی بماند آن وقت است که اصلا نباید فکر برگزاری جام حذفی را بکنیم. بازهم تاکید می‌کنم تقویم مسابقات در حالت لیگ ۱۸ تیمی به هیچ وجه اجازه برگزاری جام حذفی را نمی‌دهد و در فصل ۹۲-۹۳ لیگ برتر قطعا ۱۶ تیمی است.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال ادامه داد: در حال حاضر سازمان لیگ برنامه‌ریزی برای لیگ ۱۶ تیمی را انجام می‌دهد و هنوز هم نتوانسته با برنامه‌های کی‌روش در مورد تیم ملی هماهنگ کند. فدراسیون در پی حل این موضوع است که ان شاءالله با تعامل طرفین حل خواهد شد. سازمان لیگ هم تمام تلاشش را معطوف این مساله کرده که ۲۱ تیر۹۲ رقابتهای لیگ برتر آغاز شود و مسابقات در اردیبهشت ۹۳ به پایان برسد. در طول سال هم باید جام حذفی و اردوهای تیم ملی برنامه ریزی شود.

آیت اللهی در پایان گفت: در این زمان حساس که در آستانه برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی و بازی با قطر هستیم، به جای همدلی و همراهی و عزم ملی برای حمایت از تیم ملی جهت صعود به جام جهانی، بیان مطالبی دربارهٔ ۱۸ تیمی ماندن لیگ برتر به صلاح و مصلحت فوتبال کشور نیست و ۱۶ تیم شدن لیگ برتر یک امر اجتناب ناپذیر است و همانطور که گفته شد مسابقات لیگ برتر با ۱۶ تیم و بر اساس مصوبه هیات رئیسه در تاریخ معین شده برگزار خواهد شد.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ