اجرای بیش از ۲۵۰ برنامه فرهنگی هنری

جام جم آنلاین: مراسم بزرگداشت استاد مرتضی آقا قاسمی قمی، پیشکسوت نقاشی پشت شیشه کشور و افتتاح نمایشگاه آثار هنری وی در فرهنگسرای امید برگزار می شود و در کنار این ویژه برنامه، مراکز فرهنگی هنری تهران در هفته جاری میزبان بیش از ۲۵۰ برنامه خواهند بود.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مراسم بزرگداشت استاد مرتضی آقا قاسمی قمی روز ۲۲ خرداد ماه از ساعت ۱۷ در سالن خیام فرهنگسرای امید با حضور جمعی از هنرمندان برگزار می شود.

این استاد در آثار خود موضوعات مرتبط با طبیعت و نقش های اساطیری با نگاهی به داستان های شاهنامه را برگزیده است. همزمان با برگزاری این مراسم، نمایشگاه آثار هنری استاد مرتضی آقا قاسمی قمی در فرهنگسرای امید افتتاح می شود.

استاد قاسمی قمی در سال ۱۳۲۳ در قم متولد شد و اولین اثر نقاشی پشت شیشه را در سال ۱۳۳۸ خلق کرد که مضمون آن حضرت فاطمه زهرا (س) بود. وی با هنرمندان نقاشی پشت شیشه همچون نعمت الله فراهانی، امیر حدادی، حسین همدانی، بیوک احمری، عبدالله رحیمی و قربانعلی قربانی همراه بوده است.

نشست «کتاب، جامعه، فوتبال» در باشگاه کتاب تهران با حضور عادل فردوسی پور، ۲۴ خرداد در فرهنگسرای ارسباران و نشست صمیمی با رضا امیرخانی، ۲۳ خرداد در فرهنگسرای قبا از جمله برنامه های ادبی مراکز فرهنگی هنری پایتخت در هفته جاری است. همچنین نشست تخصصی در حوزه «نورپردازی در معماری»، ۲۴ خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود. 

در این هفته نمایش نقلی و شیرین ویژه کودکان آغاز می شود و تا ۱۰ تیر در فرهنگسرای ملل اجرا خواهد شد.

همچنین نمایشگاه آثار «دکوراتیو» تا پایان خرداد در فرهنگسرای قبا و نمایشگاه خوشنویسی «عروس خطوط» تا پایان خرداد در فرهنگسرای اشراق از جمله برنامه های نمایشگاهی هفته جاری است.

نمایش و نقد فیلم «اکباتان» در باشگاه فیلم تهران، ۲۱ خرداد در فرهنگسرای ارسباران، کارگاه بررسی آثار فیلمسازان بزرگ جهان، ۲۲ خرداد در فرهنگسرای قبا، نمایش و نقد و بررسی فیلم «هوگو» در پاتوق باشگاه ۷، ۲۴ خرداد در فرهنگسرای قبا، نمایش فیلم «روزهای زندگی» تا ۲۷ خرداد در فرهنگسرای اشراق و نمایش فیلم «آخرین سرقت» تا ۲۶ خرداد در فرهنگسرای گلستان از جمله برنامه های و نشست های سینمایی این هفته در تهران است. 

علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات ویژه برنامه های هفته جاری و نشانی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *