احتمال سفر به ترکیه و قطر برای پیگیری آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه

۱۵م دیماه ،

یک عضو کمیته پیگیری آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه با بیان این‌که «خطر از گروگان‌ها برطرف شده و آن‌ها در سلامت کامل می باشند» گفت که مجلس در راستای پیگیری‌های خود برای آزادی این گروگان‌ها احتمالا به ترکیه و قطر سفر خواهد کرد.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در توضیح آخرین وضعیت پیگیری‌های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه گفت: پیگیری‌های خوبی از کانال‌ها مختلف در وزارت خارجه و مجلس برای آزادی گروگان‌های ایرانی انجام شده است که طبق آخرین خبرها خطرات از جان زائران ایرانی گروگان گرفته شده در سوریه رفع شده و آن‌ها در سلامت می باشند و اکنون بحث در مورد آزادی این گروگان‌های مطرح است.

وی در عین حال با بیان این‌که «نمی‌توان زمان مشخصی را برای آزادی گروگان‌های ایرانی اعلام کرد» اظهار کرد: ممکن است گفت‌وگوها برای آزادی گروگان‌ها طول بکشد اما باز هم این گفت‌وگوها پیشرفت‌های خوبی داشته است که امیدواریم هرچه زودتر آن‌ها به آغوش خانواده‌های‌شان باز گردند.

وی با بیان این‌که «پیگیر‌ی‌ها و گفت‌وگوهای مجلس برای آزادی گروگان‌ها هماهنگ با وزارت امور خارجه انجام شده است» گفت: مجلس از کانال‌ پارلمان‌ها و شخصیت‌های سیاسی پیگیر آزادی گروگان‌های ایرانی در سوریه است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان این‌که «احتمال سفر به کشورهای ترکیه و قطر برای پیگیری آزادی گروگان‌ها ایرانی در سوریه وجود دارد» گفت: هیات پارلمانی به محض اعلام آمادگی این دو کشور سفر خود را انجام خواهد داد، ولی امیدواریم سفر هیات پارلمانی برای بازگرداندن گروگان‌های ایرانی سوریه به کشور باشد.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.