ادعای اروپا: شواهدی مبنی بر جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت روسیه در اوکراین دست یافتیم

سازمان همکاری اروپا مدعی شد: به شواهدی از جنایت جنگی روسیه در اوکراین دست یافته‌ایم.

ادعای اروپا: شواهدی مبنی بر جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت روسیه در اوکراین دست یافتیم

به گزارش ممتاز نیوز، اعضای گروهی از کارشناسان سازمان امنیت و همکاری اروپا اعلام کردند که به شواهدی مبنی بر ارتکاب «جنایت‌های جنگی» و «جنایت علیه بشریت» از سوی ارتش روسیه در اوکراین دست یافته‌اند.

گزارش اولیه این کارشناسان که ماه گذشته مامور بررسی تخلف‌های احتمالی در جنگ اوکراین از جمله «جنایت‌های جنگی» شدند روز چهارشنبه منتشر شد. از ۵۷ کشور عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا ۴۵ کشور به انجام این ماموریت رای موافق داده بودند. این در حالی است که روسیه با آن مخالفت کرده بود.

کارشناسان سازمان امنیت و همکاری اروپا قرار است اطلاعات خود را در اختیار نهادهای بین‌المللی از جمله مراجع قضایی قرار دهد.

در گزارش کارشناسان سازمان امنیت و همکاری اروپا آمده که به «الگوی روشنی» از نقض مقررات بین‌المللی از طرف نیروهای روسی دست یافته‌اند. این گروه همچنین ارتش روسیه را به عدم توجه به پیشگیری‌های لازم، بی‌اعتنایی به جنبه «متناسب» اقدامات نظامی و بی‌توجهی به لزوم عدم حمله به مراکزی همچون مدارس و بیمارستان‌ها متهم کرده است.

کارشناسان سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکید کرده‌اند که حمله روز ۹ مارس به زایشگاهی در ماریوپل با وجود انکار ارتش روسیه از سوی نیروهای این کشور صورت گرفته بود. به گفته آنها مسئولان این حمله مرتکب «جنایت جنگی» شدند.

این گروه همچنین حمله روز ۱۶ مارس به ساختمان تئاتر ماریوپل را «جنایت جنگی» ارزیابی کرد. به گفته مقامات اوکراینی حدود ۳۰۰ نفر در این حمله کشته شدند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ