اردوغان دوباره با ورود سوئد و فنلاند به ناتو مخالفت کرد

رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد تا زمانی که من رئیس‌جمهور هستم، نمی‌توانیم به ورود کشورهای حامی تروریسم به ناتو «بله» بگوییم.

اردوغان دوباره با ورود سوئد و فنلاند به ناتو مخالفت کرد

به گزارش ممتاز نیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در راه بازگشت از جمهوری آذربایجان در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه کشورهای عضو ناتو باید به حمایت از تروریست‌ها پایان دهند، گفت: تا زمانی که من رئیس‌جمهور ترکیه هستم، نمی‌توانیم به ورود کشورهای حامی تروریسم به ناتو «بله» بگوییم.

وی تصریح کرد: اگر آمریکا به وظیفه خود در مبارزه با تروریسم عمل نکند، چه خواهیم کرد؟ ما از خود محافظت می‌کنیم. برای مبارزه با تروریسم از جایی اجازه نمی‌گیریم.

اردوغان با اشاره به ادامه عملیات ضد تروریسم نیروهای مسلح کشور گفت: بیش از ۱۰۰ تروریست را از جمله در شمال عراق از پای درآوردیم. این روند ادامه خواهد داشت و آنها را رها نمی‌کنیم.

وی با اشاره به حمله روسیه به اوکراین افزود: روز دوشنبه با روسیه و اوکراین تماس تلفنی خواهم داشت. ما به تشویق طرفین برای ادامه گفتگو و دیپلماسی ادامه خواهیم داد.

اردوغان درباره همکاری با اسرائیل در زمینه گاز طبیعی نیز تصریح کرد: وزیر انرژی و منابع طبیعی ما نشست‌هایی خواهد داشت. اعلام کرده‌اند که آماده همکاری در این زمینه هستند.

وی همچنین به اختلافات با یونان اشاره کرد و گفت: شورای عالی استراتژیک را لغو کردیم. از الان دیگر میچوتاکیس (نخست وزیر یونان) همکار من نیست. با کسانی که شخصیت سیاسی دارند، مخاطب خواهم بود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ