استرس زمینه‌ساز بروز بسیاری از بیماری‌‌ها

چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز : استرس ‏های روزمره و همه مسائلی که بتواند اشخاص را برآشفته کنند به تدریج بروز بیماری را در اشخاص افزایش داده که اثرات این اعراض نفسانی (حالات روحی و روانی) سبب اختلال کارایی اعضای بدن اشخاص خواهد شد.

الهام اختری دستیار تخصصی طب سنتی ایران در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: اشخاص در زندگی روزمره حالت های روانی مانند استرس، نگرانی، غم، ترس و امید برایشان بروز پیدا می کند که  همه در سلامتی اشخاص اهمیت دارد و عدم کنترل هر یک از این موارد به تدریج به بیمار شدن اشخاص منجر خواهد شد.

به گفته وی استرس ‏های روزمره و همه مسائلی که بتواند اشخاص را برآشفته کنند به تدریج  بروز بیماری را در اشخاص افزایش داده که اثرات این اعراض نفسانی (حالات روحی و روانی) سبب اختلال کارایی اعضای بدن اشخاص خواهد شد.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد: اشخاص باید بتوانند استرس را در زندگی روزمره‏ شان مدیریت کنند البته تاحدی بروز حوادث از دست اشخاص خارج است و  واکنش اشخاص باید به سطحی برسد که در مقابل مسائل روزمره و استرس واکسینه شوند.

اختری بیان با بیان ایکه حرکت و سکون در پیشگیری از بیماری (اصول حفظ الصحه) بسیار اهمیت دارد، افزود: ورزش به عنوان منبع تولید حرارتی که شبیه‏ ترین حرارت به حرارت غریزی است و به هیچ شکل دیگری قابل تولید نیست و در ایجاد و حفظ سلامتی نقش به سزایی را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: حداقل ۳ بار در هفته هر بار ۳۰ دقیقه، فعالیت بدنی حتی به شکل پیاده‏ روی که سبب طپش قلب شود برای حفظ سلامتی پیشنهاد می‏ شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: به زندگی امروز اگر توجه کنیم همه اشخاص  از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‏ کنند، وسایل برقی در منزل دارای کنترل از راه دور است، کامپیوترهای شخصی تبدیل به لب تاب شده‏ اند که در وضعیت دراز کش نیز قابل استفاده اند، در محیط کار اکثرا پشت میز نشینی می باشند و در مجموع این موارد به سکون بیشتر در زندگی امروز تبدیل شده است که مدیریت تعادل بین حرکت و سکون باید بیش از بیش تدبیر شود.

حرکت برای تندرستی اشخاص ضروری است و استراحت و سکون بعد ازآن برای تمدد قوای اشخاص لازم اسنت. تمام حرکات و فعالیت های بدنی سبب کاهش رطوبت ها از بدن می گردد. مقدار حرکت و مقدار سکون برای هر فرد بر پایه مزاج محاسبه می گردد که عدم تعادل حرکت و سکون زمینه ساز بروز بیماری های گوناگون در اشخاص می گردد.

در طب سنتی ایران حرکت به ۲ دسته جسمانی و نفسانی تقسیم می گردد که حرکت جسمانی به ۶ دسته حرکت شدید، خفیف، طولانی، کوتاه، سریع، و کند تقسیم بندی می گردد که هریک از این نوع حرکات اثرات خاصی بر مزاج اشخاص می گذارد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *