اصالت محله برای خرید خانه

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

اصیل بودن ساکنان آن محله و نیز نزدیکی به اقوام و خویشاوندان دو موضوع بسیار مهمی‌است که هر خریدار خانه باید به آنها توجه کند.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، توجه به محلی که قرار است خانه‌ای در آنجا بخریم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 
گفتنی است اصیل بودن ساکنان آن محله و نیز نزدیکی به اقوام و خویشاوندان دو موضوع بسیار مهمی‌است که هر خریدار خانه باید به آنها توجه کند. منوچهر ابهری، یکی از کارشناسان و مشاوران املاک در تهران هم در این باره می‌گوید: «برای خرید خانه پیش از هر چیز باید به اصالت محله توجه کرد.

براساس این گزارش ممتاز به نقل از در محله هایی که ساکنان آن را اشخاصی تشکیل می‌دهند که سال ها در آنجا سکونت داشته اند، همدلی و مهربانی بیشتری به چشم می‌خورد. همسایه ها رفتار خوبی با یکدیگر دارند و حرمت همدیگر را حفظ می‌کنند.

گفتنی است اغلب در چنین محله هایی جرم و جنایت بسیار کم اتفاق می‌افتد و ساکنان آن از امنیت و آرامش زیادی برخوردارند.»

براساس این گزارش ممتاز به نقل از هرچند داشتن پول کافی اولین و مهم ترین شرط برای خرید خانه است اما به یقین شرط کافی نیست. براساس این گزارش ممتاز به نقل از خرید خانه‌ای که نیاز به لوله‌کشی دوباره، بنایی، نقاشی و تعویض شیرهای آب، تغییر در سیستم برق کشی و ده‌ها کار تعمیراتی دیگر دارد نه تنها آرامش پس از خرید خانه را از صاحبخانه می‌گیرد بلکه خود عاملی برای ایجاد استرس و به خطر انداختن سلامتی ساکنان آن می‌شود.

گفتنی است  خرید خانه به عوامل زیادی بستگی دارد که تنها تعدادی از آنها به خود خانه مربوط می‌شود .
 
براساس این گزارش ممتاز به نقل از این کارشناس مسکن نزدیک بودن به اقوام و آشنایان را عامل مهم دیگری در هنگام خرید خانه معرفی می‌کند و می‌گوید تجربه ما نشان می‌دهد وقتی یک نفر با توجه به وسعت مالی خویش اقدام به خرید مسکنی در شهرک های اقماری تهران کرده است، بعد از گذشت چند ماه یا یک سال برمی‌گردد و در تهران به دنبال رهن و اجاره آپارتمان است و وقتی سبب اصلی این کار را می‌پرسیم متوجه می‌شویم که دوری از اقوام و آشنایان و احساس تنهایی سبب این کار شده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ