اصلاح نظام پولی، بانکی و مالی کلید خورد

بینا- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن از اراده جمعی از نمایندگان مجلس برای طراحی طرح اصلاح نظام پولی، مالی و بانکی تا اواسط آبان‌ماه خبر داد.
به گزارش بینا، علی‌ علی‌لو به ایسنا، گفت: مدتی است تحول در نظام پولی و مالی کشور از سوی جمعی از نمایندگان مجلس کلید خورده است.

نماینده مردم شبستر افزود: جمعی از نمایندگان مجلس در قالب طرحی، اصلاح نظام پولی و مالی را در دستور کار قرار داده‌اند. این نمایندگان مطالعات اولیه را با گروهی از اساتید علم اقتصاد و رشته‌های مرتبط آغاز کرده‌اند. با توجه به اینکه نخبگان دانشگاهی و حوزوی و مردم نظام بانکی کشور را نظامی ربوی می‌دانند از این رو این طرح کار کارشناسی وسیعی لازم دارد.

وی طراحی طرح اصلاح نظام پولی و مالی مبتنی بر عقود اسلامی را یکی از ویژگی‌های این طرح برشمرد و اظهار کرد: بررسی روال کاری نظام بانکی نشان می‌دهد حرکت این نظام به سمت نظام سرمایه‌داری و روش‌ های غیرشرعی است.

علی‌لو خواستار اصلاح نظام پولی و مالی توسط شورای پول و اعتبار شد و افزود: امکان پذیرش اصلاح نظام پولی و اعتبار از سوی اعضای شورای پول و اعتبار در گذشته وجود نداشت ولی با توجه به شرایط امروز نظام اقتصادی و نظام پولی و بانکی و مالی کشور چنین پذیرشی در دولتمردان عضو این شورا به وجود‌ آمده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن با تفکیک بین نگاه کاری و شخصی مدیران اجرایی گفت: مدیران اجرایی کشور تابع قوانین، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها هستند و به همین دلیل نمی‌توانند اعتقادات و باورهای شخصی خود را اجرایی کنند و این در حالی است که بسیاری از مدیران، اصلاح روال معیوب اداری را شرط لازم برای اصلاح عملکرد نظامات مختلف اقتصادی و غیراقتصادی می‌دانند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ