اضطراب غیر قابل انکار صهیونیست ها نوید آزادی قدس را می دهد

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل ازسپاه نیوز؛ رمضان شریف در اولین جلسه ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم روز جهانی قدس سال تحولات مرتبط با موضوع فلسطین را از سوژه‌های خبری خواند که همواره در معرض افکار عمومی است و اظهار داشت: موضوع روز جهانی قدس در برنامه ریزی نهادها و سازمان های فرهنگی و سازمانهای و مردم نهاد فعال در حوزه فلسطین در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نهادینه شده است و فعالان عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور این موضوع را مورد توجه قرار داده و به آن می پردازند.

رییس ستاد انتفاضه و قدس با اشاره به صحنه تحولات مصر گفت: یکی از مباحث محوری مطرح شده در موضوعات مختلف این کشور از جمله انتخابات ریاست جمهوری اسلامی، نوع نگاه به مساله قدس، فلسطین و تحولات آن است.

 

وی تحولات رخ داده در سوریه را حاصل ۱۶ ماه تلاش منسجم دشمن برای در هم شکستن خط مقاومت در این کشور توصیف و تصریح کرد: برقراری و ایجاد اتحاد شوم و نامبارک میان برخی مرتجعین عرب و کشورها ی استکباری به منظور انتقام گرفتن از سقوط حاکمان وابسته به امریکا، استکبار جهانی و حامیان رژیم غاصب صهیونیستی را باید از اهداف دشمنان در سوریه دانست.

 

سردارشریف نوع نگاه و برخورد افکار عمومی، رسانه ها و سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی نسبت به موضوع روز جهانی قدس برگزاری و راهپیمایی با شکوه این روز را نکته‌ای حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی ایران به عنوان منشا بیداری اسلامی و تحولات دنیای پیرامون ما جهت گیری ها و موضع گیری‌هایی در حمایت از مردم فلسطین و اتحاد کشورهای اسلامی به عنوان پاشنه آشیل نظام استکباری است که توسط امام خمینی(ره) پی ریزی و سپس توسط مقام معظم رهبری (مد‌ظله العالی) نیز به طور جدی و منظم پیگیری می شود.

 

رئیس ستاد انتفاضه و قدس تلاش عمده و تمرکز استکبار را ایجاد تفرقه در بین مذاهب اسلامی بویژه شیعه و سنی دانست و اظهار داشت: یکی از محورها و مبانی وحدت در امت اسلامی موضوع نوع نگاه به مسئله فلسطین و آزاد سازی بیت المقدس است که از نقاط مشترک موجود در بین تمام علمای کشورهای اسلامی، افکار عمومی و مردم انقلابی به خشم آمده از نظام استکبار جهانی است.

 

وی با بیان اینکه امروز موضوع حمایت از فلسطین از سطح افکار عمومی ملت ها به سطح دولتها و نظام های سیاسی گسترش پیدا کرده است گفت: در این صحنه رویارویی وزن طرفداران موضوع فلسطین افزایش و سنگینی قابل توجهی یافته و بی تردید نگاه مثبت حاکمان برآمده از رأی مردم و بیداری اسلامی کشورهای منطقه به موضوع فلسطین و تحولات آن از وجوه تمایز روز قدس امسال به سالهای گذشته است.

 

سردارشریف با تاکید بر اهمیت بی اعتنایی به غوغاسالاری و سوژه سازی رسانه های بیگانه تصریح کرد: با نگاهی اجمالی و مقایسه ای امروز با مقطعی که امام خمینی(ره) روز جهانی قدس را نام گذاری کردند در می یابیم که موضع رژیم صهیونیستی در نهایت ضعف قرار داشته و در مقابل گفتمان انقلاب اسلامی دارای برجستگی های خاصی می باشد.

 

وی در ادامه گفت: امروز شاهد تحقق عینی و ملموس پیش بینی حکیمانه حضرت امام(ره) در دوران دفاع مقدس مبنی بر اینکه “دفاع مقدس ملت ما آزادی فلسطین و آزادی مردم مسلمان منطقه را به همراه خواهد داشت” هستیم.

 

رئیس ستاد انتفاضه و قدس ابتکار حضرت امام(ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس را افتخاری بزرگ برای مسلمانان جهان، شیعیان و ایرانیان دانست و تصریح کرد: این نام گذاری حکیمانه موضوع فلسطین را همواره به موضوعی زنده، پویا و شاداب در عرصه ادبیات سیاسی و رسانه ای مبدل کرده است.

 

شریف در پایان با بیان اینکه امروز بهار بیداری اسلامی و جشن غلبه مسلمانان بر استکبار است گفت: اضطراب غیرقابل انکاری که در رژیم صهیونیستی شاهدیم این نوید را می دهد که پیش بینی حضرت امام(ره) تحقق یافته و به یاری خداوند متعال بیت المقدس و قدس عزیز به دست مسلمانان آزاد و به صاحبان اصلی آن باز خواهد گشت.

 

گفتنی است در اولین جلسه نشست ستاد هماهنگی و برنامه ریزی مراسم و راهپیمایی روز جهانی قدس پیشنهادات حاضران به منظور طراحی های اجرایی و محورهای عملیات فرهنگی، تبلیغی برای برگزاری هر چه با شکوهتر مراسم روز جهانی قدس ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

 

همچنین در این نشست نرم افزار چند رسانه ای نقشه تفصیلی فلسطین که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی حاوی مطالب و نقشه های ارزنده ای از جمله موقعیت فلسطین در خاورمیانه نقشه طبیعی، درصد جمعیت فلسطینی ها نسبت به یهودیان در سالهای مختلف و روند اشغال فلسطین و موقعیت شهرک های یهودی نشین و برخی موضوعات دیگر است به نمایش در آمد.

 

این نرم افزار به همراه سایر محصولات فرهنگی و تبلیغاتی پیش بینی شده به راهپیمایان روز جهانی قدس اهدا خواهد شد.
 


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ