اطرافیان سیگاری‌ها چاق می‌شوند!

مطالعات محققان امریکایی نشان می‌دهد که دود سیگار افراد سیگاری علاوه بر اینکه برای اطرافیانشان مضر است باعث چاق شدن آنها نیز می‌شود و به آنها توصیه کردند تا حد ممکن از افراد سیگاری فاصله بگیرند.
vakonesh.com   7f38c165fbe4646500519248cd919a8b3 اطرافیان سیگاری‌ها چاق می‌شوند!
 سیگار دارای مضرات بسیاری است و تاکنون به کرات از آن سخن گفته شده است اما سیگار بیش از اینکه برای افراد سیگاری مضر باشد برای اشخاصی که در اطراف سیگاری ها حضور دارند، مضر است. “دومین سیگاری”، اصطلاحی است که به افرادی اطلاق می شود که در معرض دود سیگار قرار داشته و از دود آن استشمام می کنند. محققان در سال های اخیر تحقیقات خود را معطوف به اشخاصی کرده اند که در معرض سیگار هستند زیرا آنها بیش از افراد سیگاری در خطر هستند.

محققان دانشگاه بریگم یانگ در ایالات متحده امریکا تحقیقات جدیدی را بر روی موش های آزمایشگاهی آغاز کرده و آنها را در معرض دود سیگار قرار داده اند تا با توجه به دود سیگار به مکانیسم بدنی و همچنین سوخت و ساز بدن موش ها پی ببرند تا با کمک مکانیسم بدن موش ها بتوانند به مکانیسم بدن انسان هایی که در معرض دود سیگار قرار می گیرند، ساده تر پی ببرند.

“بیکمن”، استاد بیولوژیست این دانشگاه می گوید:”آزمایشات نشان داد این جوندگان کوچک زمانی که در معرض دود سیگار قرار می گیرند، بدنشان با تغییر و تحولات جالب توجهی مواجه می شود. این تغییرات در سلول ها صورت گرفته و مقاومت بدن به انسولین را افزایش می دهد.

متاسفانه مقاومت به انسولین باعث تولید دوباره انسولین می شود. ترشح، تولید و ساخت پی در پی انسولین باعث چاقی و افزایش وزن می شود. ”

محققان موفق به توقف تولید انسولین در موش های آزمایشگاهی شدند اما آنها به درستی نمی دانند آیا می توانند از همین راه حل برای جلوگیری از افزایش وزن افراد سیگاری بهره ببرند یا خیر؟

آماری شگفت انگیز

سازمان بهداشت جهانی  World Health Organization از گزارشات و آمارهای نگران کننده ای در این رابطه پرده برداشته است. دود سیگار سالانه بیش از ۶۰۰ هزار  نفر در سراسر دنیا را به کام مرگ می کشاند که آماری قابل تامل است.

The post اطرافیان سیگاری‌ها چاق می‌شوند! appeared first on واکنش | وب سایت خبری و سرگرمی واکنش.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *