اعتراض مردم به قطع شبکه سحر از هاتبرد در بوسنی و هرزگوین

به گزارش ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ دوشنبه ۱۵آبان۹۱،

پس از قطع پخش شبکه سحر از ماهواره هاتبرد،شبکه های رله کننده برنامه های سیمای بوسنیایی این شبکه در بوسنی و هرزگوین،باخیل عظیم تلفنها، پیامک ها و پیگیری های مردمی در اعتراض به این اقدام روبه رو شده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی سحر، مهدی حیدری مدیر سیمای بوسنیایی این شبکه بین المللی گفت:در تماس های تلفنی با تلویزیون های رله کننده سحر در بوسنی و هرزگوین، مدیران این رسانه ها اظهار کردند: ” از زمانی که ماهواره هات برد پخش شبکه های ایران را متوقف ساخته، روزانه صدها تلفن از مخاطبین داریم که جویای شبکه سحر هستند، شاید تا این زمان میزان طرفداران سحر در بوسنی رصد نمی شد ولی حالا که پخش سحر با مشکل روبرو شده، خیل عظیم تلفن ها، پیامک ها و پیگیری های مردمی برای برقراری مجدد این شبکه، کار روتین ما را دستخوش تغییر کرده است.”
وی گفت: خوشبختانه با شروع پخش برنامه های شبکه سحر از ماهواره روسی اکسپرس، امکان دریافت سیگنال های شبکه برای شبکه های بوسنی وهرزگوین مجددا برقرار شد و هم اکنون شبکه های ” بهار”، ” وگوشچا”، ” یاسمین” و ” کاکانی” طبق روال قبل خود، دوباره به پخش برنامه های شبکه سحر می پردازند.
حیدری با اشاره به اینکه اصل این روند یعنی اینکه شبکه ای خارجی آنقدر جذابیت، مقبولیت و توفیق در میان بینندگان خود در کشوری دیگر داشته باشد که شبکه هایی در داخل آن کشور، بخواهند برنامه های شبکه ای متعلق به کشوری دیگر را از کانال خود پخش کنند، عامل برتری بزرگ و موفقیتی انکار ناپذیر است، تاکید کرد: نکاتی که مدیران این شبکه ها از تماس های مردمی نقل می کنند، عزم ما را برای کار، جدی تر از پیش می کند.
 
مدیر سیمای بوسنیایی شبکه سحر به محتوای تعدادی از تماس های تلفنی مخاطبان این سیما، با دفتر آن در تهران نیز اشاره کرد که از جمله آنها پیامی از ” مرصاد” از نروژ است که گفته است: ما بوسنیایی های مقیم نروژ اخبار جهان اسلام را از طریق شما دنبال می کردیم که متاسفانه هات برد دیگر آن را پخش نمی کند، چطور می توان برنامه های شما را ببینیم؟
 
وی همچنین از تماس ” نجاد فضل ایچ” با دفتر سیما خبر داد که اظهار کرده است : ما جمعی از بوشنیاک های دانمارک بیننده ثابت برنامه های شما بوده ایم، چون اخبار صحیح و اسلامی از آن پخش می شد ولی حالا چطور می توانیم برنامه های شما را دریافت کنیم؟
“سوعادا ابراهیم اویچ” از توزلا نیز دیگر بیینده شبکه سحر در بوسنی وهرزگوین است که حیدری مضمون تماس او را اینچنین توصیف کرد: چرا برنامه های سحر دیگر پخش نمی شود؟ ما به اخبار و سریال های شما عادت کرده بودیم.
سیمای بوسنیایی شبکه سحر از سال ۱۳۷۴ و در بحبوحه جنگ بوسنی تاسیس شد و هم اکنون روزانه ۵ ساعت پخش برنامه دارد. میزان بینندگان این سیما در بوسنی وهرزگوین، طبق آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما، میزان ۶۰ درصد از تماشاگران تلویزیون در این کشور است که برای یک شبکه خارجی، موفقیتی چشمگیر به شمار می رود./ی۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ