اعطای مجوز و موافقت اصولی به ۵ مدرسه علمیه خواهران

شنبه ۲۷ خرداد – ۰۴:۵۸:۱۹ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزای آریا- معاون شهرستان‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از اعطای موافقت اصولی و مجوز موقت فعالیت به پنج مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از مرکز خبرحوزه،‌ حجت‌الاسلام رسول ابراهیمیان با اشاره به تشکیل جلسات اخیر شورای گسترش حوزه‌های علمیه، گفت: در این جلسات موافقت اصولی تاسیس و مجوز موقت فعالیت دو ساله در مورد برخی از تقاضاهای ارائه شده در مورد راه‌اندازی مدارس علمیه خواهران صادر و به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ابلاغ شد.
وی، محل دایر ساختن این مدارس علمیه را استان‌های تهران، فارس، مازندران و کردستان ذکر کرد و ادامه داد: بر این اساس در مورد راه‌اندازی پنج مدرسه علمیه خواهران مجوز موقت فعالیت صادر شده است.
معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: در جلسات اخیر شورای گسترش حوزه‌های علمیه، مجوز موقت دوساله فعالیت به مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر ساری در استان مازندران با تقاضای حجت‌الاسلام سید صادق پیش‌نمازی، مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش‌آباد در استان کردستان با تقاضای حجت‌الاسلام مهدی نقوی لیاولی، مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) تهران با تقاضای حجت‌الاسلام سیدحسن علوی، مدرسه علمیه معصومیه(س) شهر شیراز با تقاضای حجت الاسلام والمسلمین اسدالله ایمانی و مدرسه علمیه ریحانه الرسول شهر نورآباد لرستان با تقاضای حجت‌الاسلام سعید امیدیان دهنو موافقت شد.
معاون شهرستان‌های حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به این که متقاضیان تاسیس مدارس علمیه خواهران درخواست خود را در این مورد به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ارائه می‌کنند، ادامه داد: پس از بررسی این درخواست و تشکیل پرونده در مورد آن، پرونده به شورای گسترش حوزه‌های علمیه ارسال می‌شود.
حجت الاسلام ابراهیمیان ، شرایط لازم برای صدور موافقت اصولی تاسیس مدارس علمیه خواهران را نیاز منطقه به مدرسه علمیه و واجد شرایط بودن متقاضی دانست و افزود: در صورت احراز این شرایط موافقت اصولی تاسیس صادر می‌شود تا متقاضی شرایط آیین‌نامه‌ای تاسیس و توسعه مدارس علمیه را فراهم کند که در این صورت مجوز موقت فعالیت دوساله صادر می‌شود و در غیر این صورت موافقت اصولی باطل می‌شود.
براساس گزارش روابط عمومی حوزه های علمیه خواهران، وی در پایان یادآور شد: مجوز دائم مدارس توسط شورای گسترش حوزه‌، بر اساس تقاضای موسس و نتایج ارزیابی عملکرد مدرسه علمیه که طبق آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها صادر می‌شود، صورت می‌گیرد.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۶۱۶۱۶۵۸۱۹۳۲۵


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ