اعلام قیمت جدید ماکارونی / افزایش سه برابری و ناموجود شدن در بازار

طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده، حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماکارونی رشته ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده ۵۰۰ گرمی ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ هزار تومان تعیین شد.

اعلام قیمت جدید ماکارونی / افزایش سه برابری و ناموجود شدن در بازار

به گزارش ممتاز نیوز، عباس تابش طی نامه‌ای به معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) با اشاره به اعلام نرخ گندم بخش صنف و صنعت از سوی  وزارت جهاد کشاورزی و تعیین نرخ آرد و تصویب آن در جلسه مورخ کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی و مکاتبات متعدد انجمن‌های کارخانه های ماکارونی مبنی بر درخواست افزایش قیمت محصولات تولیدی به دلیل افزایش هزینه‌های مرتبط از قبیل دستمزد، کرایه حمل، بسته بندی و …، اعلام کرد که با لحاظ آرد ۲۷ درصد سبوس گیری شده و طرح موضوع در جلسه ستاد تنظیم بازار، حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماکارونی رشته ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده ۵۰۰ گرمی ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ هزار تومان تعیین شد.

همچنین در این نامه تاکید شده که قیمت سایر احجام باید به تناسب عملیاتی شده و در خصوص سایر محصولات تولیدی مطابق ضوابط قیمت گذاری مصوب هیئت تعیین و تثبیت قیمتها اقدام شود.

قیمت قبلی ماکارونی ۵۰۰ گرمی، ۷۰۰ گرمی و ۱۰۰۰ گرمی به ترتیب ۶۳۰۰، ۸۶۰۰ و ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

قیمت‌های جدید یک برند تولید ماکارونی

اطلاعیه زر ماکارون: افزایش قیمت‌ها به خاطر جهش قیمت گندم و آرد و هزینه بستنه بندی و هزینه حمل و…

 • ماکارونی۵۰۰ گرمی از۶۳۰۰ تومان به۱۷۰۰۰ تومان
 • ماکارونی۷۰۰ گرمی از۸۶۰۰ تومان به۲۴۰۰۰ تومان
 • یک کیلو ماکارونی از۱۲۵۰۰ تومان به۳۴۰۰۰ تومان

photo_2022-05-02_23-55-04

ناموجود شدن در بازار

پس از اعلام نرخ های جدید ماکارونی، این محصول در یکی از پلت فرم های فروش اینترنتی ناموجود شد!

photo_2022-05-02_23-56-17

ماکارونی و روغن خوراکی در سامانه بازرگام دولت هم ناموجود شد!

photo_2022-05-02_23-56-29

انتهای پیام/

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
 1. Imiimi گفت:

  والا نمیدونم چرا این اتفاق ها از سمت مسئولین این افزایش قیمت‌ها بی اهمیت هست..؟ خودم فکر میکنم به این دلیل اینکه مسولین، تهیه ۱۰ کارتن ماکارونی و لرذ

  آقای دیگه شما که میخواستید سوبسید گندم را بردارید.. پس چرا سالیان سال، دنبال تولید گندم به میزان زیاد و خود کفا شدن در این بخش بودید.. اگر توانایی تولید گندم به دلیل کم آبی و هزینه های کشاورزی پایین آمده است.. از همون کشورهایی که مفت و مسلم نفت میفروشی، گندم بگیرید بیاورید.. همین سوریه حاضر نیست به شما گندم بدهد..

 2. :| گفت:

  ماکارونیم از الان غذای باکلاسیه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ