افزایش قیمت بلیت هواپیما فعلا منتفی شد

به گزارش ممتازنیوز، محمد خداکرمی درباره حذف ارائه ارز با نرخ مرجع به شرکت‌های هواپیمایی و مشکلات پیش روی ایرلاین‌‌ها اظهار داشت: هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی ارزی است و قطعاً نوسانات نرخ ارز موجب بروز مشکلاتی برای شرکت‌های هواپیمایی می‌شود.
وی تأکید کرد: با این حال هیچ شرکت هواپیمایی فعلاً اجازه ندارد قیمت‌های بلیت خود را افزایش دهد.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه هرگونه تصمیم برای تغییر نرخ بلیت تنها در حیطه اختیارات سازمان هواپیمایی کشوری و شورای عالی هواپیمایی است، گفت: سازمان در این‌باره پیگیری‌های خود را انجام داده است.
خداکرمی با بیان اینکه تعیین نرخ‌های جدید بلیت هواپیما تابعی از نرخ ارز مرجع خواهد بود، گفت: بانک مرکزی در حال بررسی‌هایی برای ارائه ارز با نرخ مرجع ۱۲۲۶ تومانی و یا ۲ درصد کمتر از نرخ بازار است؛ بنابراین هر زمان که بانک مرکزی نرخ ارزی را که قرار است به شرکت‌های هواپیمایی ارائه دهد، مشخص و به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد، قطعاً در آن زمان سازمان هم درباره تغییرات نرخ بلیت هواپیما تصمیماتی اخذ می‌کند.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در این‌باره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، اظهار داشت: فعلاً نرخ بلیت هواپیما هیچ افزایشی ندارد و هیچ ‌یک از شرکت‌های هواپیمایی اجازه ندارد نرخ‌های خود را افزایش دهند.
خداکرمی با اشاره به اینکه در این‌باره تابع سیاست‌های ارزی بانک مرکزی خواهیم بود، اضافه کرد: اگر نرخ ارز مرجع تغییر محسوسی داشته باشد، قطعاً هزینه ایرلاین‌ها هم بیشتر می‌شود و به همین دلیلی ممکن است نرخ بلیت هواپیما هم با بررسی شورای عالی هواپیمایی تغییراتی داشته باشد.
وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان حاکمیت در بخش حمل و نقل هوایی همواره حامی حقوق مردم است، تصریح کرد: به اذعان شرکت‌های هواپیمایی، این دوره بیشترین تعامل بین سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌ها وجود دارد و قطعاً شرکت‌ها می‌دانند سازمان هواپیمایی کشوری با بررسی‌های تخصصی تصمیماتی منطقی در این‌باره اتخاذ خواهد کرد.
پس از آنکه یک‌شنبه هفته گذشته بانک مرکزی به ایرلاین‌ها اعلام کرد که از این پس ارز ۱۲۲۶ تومانی در اختیار آنها قرار نمی‌دهد، صدای اغلب ایرلاین‌ها در آمد و در این‌ راستا حتی رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که پرواز ایرلاین‌‌ها با این ارز ۲۴۵۰ تومانی و قیمت‌های بلیت تکلیفی، غیر منطقی است بنابراین شرکت‌ها باید از این پس یا نرخ بلیت خود را ۱۰۰ درصد افزایش دهند و یا پرواز‌های خود را تعطیل کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *