افزایش مراکز خرید و فروش خودرو

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 افزایش مراکز خرید و فروش خودرو

افزایش مراکز خرید و فروش خودرو

ممتازنیوز: ۲ مرکز جدید خرید و فروش خودرو به شهر تهران اضافه خواهد شد.

به گزارش ممتازنیوز، به گفته معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم‌اکنون ۵مرکز خرید و فروش خودروی بزرگراه آیت‌الله سعیدی در منطقه ۱۹ ،چیتگر در منطقه ۲۱، خاوران در منطقه ۱۵، شهید دوران در منطقه ۱۳و رجایی در منطقه ۲۰فعال است و قرار است علاوه بر اینها ۲ مرکز دیگر نیز راه‌اندازی شود.
بنابراین گزارش، در مدت ۳ سال گذشته ۳ مرکز خرید و فروش خودرو افتتاح شد که با این حساب اکنون ۵مرکز خرید و فروش خودرو در پایتخت راه‌اندازی شده است و ۲ مرکز دیگر نیز در دست احداث است. مجتبی عبداللهی درمصاحبه با همشهری در مورد مکان یابی این دو مرکز جدید خرید و فروش خودرو گفت: فعلا دنبال مکان مناسب هستیم چون باید یک زمین بزرگ ۱۰هکتاری پیدا کنیم به همین دلیل به‌نظر نمی‌رسد در داخل شهر چنین زمینی پیدا شود پس باید به حاشیه شهر مثلا اطراف بزرگراه آزادگان یا کرج برویم.
از نظر معاون خدمات شهری شهرداری تهران اساسا احداث چنین مراکزی باهدف ساماندهی خرید و فروش خودرو صورت گرفته و می‌تواند عامل مؤثری درکاهش اغتشاشات بصری، اطمینان از سلامت خرید و فروش و… باشد. وی ادامه داد: در بازدیدی که جمعه گذشته از مرکز خاوران داشتم متوجه ساماندهی خوب امور و رضایت مندی بیش از ۶۰درصدی مردم از خدمات رسانی مراکز خرید و فروش خودرو شدم. به گفته عبداللهی در این مراکز سلامت فنی ماشین یا اینکه سرقتی هست یا خیر توسط کارشناسان متعدد دقیقا بررسی می‌شود.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه در بازدید اخیرش ازمرکز خرید و فروش چیتگر یک مورد خودروی سرقتی کشف شد، افزود: کارشناسان بدنه ماشین را از نظر اینکه تصادفی هست یا نه بررسی می‌کنند همچنین موتور، شاسی ماشین و پلاک‌کوبی روی موتور را نیز بازدید می‌کنند. این کارشناسان که همگی از افسران راهنمایی و رانندگی هستند کار قیمت‌گذاری خودرو را نیز انجام می‌دهند بنابراین مراجعه‌کنندگان باخیال راحت متوجه می‌شوند که خودروی خود را با قیمت مناسب خریده یا فروخته‌اند.
وی از راه‌اندازی یک پردیس خودرو خبر داد و در توضیح آن گفت: کسانی که روز جمعه یا پنجشنبه برای خرید و فروش به اینگونه مراکز مراجعه می‌کنند در همان جا یکروزه با خیال راحت هم سند می‌زنند هم پلاک تعویض می‌کنند. این درحالی است که قبلا گرفتاری‌ها در این‌باره زیاد بود و برای سند زدن باید به دفترخانه بیرون مراجعه می‌کردند و برای شماره کردن هم به مراکز شماره‌گذاری می‌رفتند درحالی‌که درنظر داریم در پردیس‌هایی که به همین منظور راه‌اندازی می‌کنیم کلیه خدمات خودرویی اعم از تعویض پلاک، صدور سند، نقل و انتقال قطعی، شماره‌گذاری و بیمه کارشناسی ‌خودرو، سلامت خودرو، مبایعه‌نامه، تعمیرگاه و بانک را یکروزه و یک‌جا به مراجعه‌کنندگان ارائه دهیم.
به گفته عبداللهی از هر ۵هزارخودرویی که به مراکز خرید و فروش خودرو ازجمله چیتگر مراجعه می‌کنند معمولا تا ۲۰درصد یعنی حدود ۱۰۰۰خودرو خریدو وفروش می‌شوند ضمن اینکه بسیاری از اقدامات در این مراکز برای صرفه‌جویی در زمان شهروندان و دقت در انجام امور به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *