اوباما برنده جایزه “دروغ سال”

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

 به نقل از صدای روسیه، وب‌سایت “پولیتی‌فکت” به این خاطر جایزه مذکور را به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا داد که وی به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرده و آن‌ها را به حقیقت تبدیل نکرد.

یکی از مهمترین و خاطره انگیزترین تعهدات اوباما دربارهٔ قانون خدمات درمانی بود. اوباما بلافاصله پس از دریافت نامه چهار میلیون آمریکایی مبنی بر اینکه بیمه‌اشان لغو شده است، گفت: اگر برنامه درمانی خودتان را دوست دارید، از آن حمایت کنید.

بعدا، اوباما این مساله را رد کرد و کلماتش را تغییر داد و بیانیه دیگری صادر کرد و گفت: تا زمانی که قانون مربوط به خدمات درمانی تصویب نشود، تغییری در خدمات سلامت به وجود نمی‌آید.

رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه‌ خبری ان.بی.سی گفت: ما آنچنان که باید واضح و صریح دربارهٔ تغییرات صحبت نکردیم. من هر آنچه را که باید انجام می‌دهم تا مطمئن شوم مردم در موقعیت و شرایط خوبی می باشند. من از اینکه سبب شدم مردم آمریکا در این شرایط باشند متاسفم چرا که من این تضمین را به آن‌ها دادم.

بنا بر اعلام وب‌سایت پولیتی‌فکت، نفر دومی که جایزه دروغ سال را گرفته تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس به خاطر اظهارنظرش در کنگره است. فرد دیگر میشل بکمن، جمهوری‌خواه از ایالت مینه‌سوتا است که این جایزه را دریافت کرد و سبب آن هم اظهارنظرش دربارهٔ نگهداری داده‌های ملی و اسناد محرمانه سلامت آمریکایی‌هاست.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ