اولین کارت زرد مجلس به حاجی‌بابایی

۱۹م آذر ،

سه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سوالی از وزیر آموزش و پرورش خواستار پاسخگویی وی دربارهٔ سبب عدم جذب معلولان در آزمون استخدامی سال ۱۳۸۹ این وزارتخانه شدند که پس از توضیحات وزیر آموزش و پرورش، مجلس از پاسخ‌های حاجی‌بابایی قانع نشد.

ممتازنیوز: فاطمه آلیا، حسن کامران و زهره طبیب‌زاده سوال‌کنندگان از وزیر آموزش وپرورش بودند که فاطمه آلیا به نمایندگی از نمایندگان سوال‌کننده گفت: وزیر آموزش و پرورش موظف به استخدام معلولان است و هیچ تضمینی مبنی بر صدور مجوز استخدام توسط معاونت نیروی انسانی رییس‌جمهور برای استخدام معلولان وجود ندارد.

وی افزود: استنکاف از حکم قضایی با توجه به حکم دیوان عدالت اداری شامل عزل از خدمت و حتی شلاق نیز می‌شود که امیدوارم شامل حال وزیر جمهوری اسلامی نشود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی نیز در سخنانی گفت: مجوز استخدام، پول و ردیف را باید از دولت بگیریم و گفتن این سخن به معنی انداختن توپ مسئولیت‌ها در زمین معاون نیروی انسانی نیست. بنده طبق قانون و مجوز استخدام هیات وزیران، چهل هزار نفر را برای پست معلمی استخدام کرده‌ام که از این تعداد ۸۵ نفر معلول می باشند.

پس از پاسخ‌های وزیر، از ۲۲۷ نماینده حاضر در جلسه، ۹۸ نفر رای مثبت، ۸۷ نفر رای منفی و ۲۱ نفر رای ممتنع دادند و به این ترتیب اولین کارت زرد مجلس به وزیر آموزش و پرورش داده شد.

ایسنا


.
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. محمدی گفت:

    دکترحاجی بابایی مدیرتوانمندی است امامتأسفانه مدیرانی که انتخاب کرده چندان مناسب نیستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ