اوکراین: خسارات سنگینی متحمل شده‌ایم اما خسارات روسیه بیشتر است

هم زمان با درخواست جو بایدن از کنگره ایالات متحده مبنی بر اعطای ۳۳ میلیارد دلار کمک به کی‌یف، اوکراین امروز (جمعه) اذعان کرد که خسارات سنگینی را در حمله روسیه به شرق اوکراین متحمل شده است اما مدعی شد که خسارات روسیه از این هم “بدتر” است.

اوکراین: خسارات سنگینی متحمل شده‌ایم اما خسارات روسیه بیشتر است

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، اوکراین مدعی شده است که روسیه در حمله‌ ماه پیشش به کی‌یف با شکست مواجه شده است و اکنون روسیه در تلاش است تا دونباس را به طور کامل به تصرف خود درآورد.

اوکراین اذعان کرد که از آغاز حمله روسیه (۲۴ فوریه) خسارات زیادی را متحمل شده و کنترل برخی از شهرها و روستا را از دست داده است اما در عین حال ادعا می‌کند که روسیه نیز متحمل “هزینه‌های زیادی” شده و با خساراتی “بدتر” از خسارات اوکراین مواجه شده است.

اولکسی آرستوویچ، مشاور رئیس جمهوری اوکراین گفت: «به ما خسارات جدی وارد شده است اما خسارات روسیه بیشتر است. خسارات آن‌ها نسبت به ما بسیار عظیم است.»

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با تعهد ده‌ها میلیارد دلار کمک به اوکراین، مشارکت ایالات متحده را در بحران اوکراین به طرز چشمگیری افزایش داده است. آمریکا و متحدانش اکنون در حال ارسال تسلیحات سنگین از جمله توپ و تانک به اوکراین هستند. همچنین واشنگتن ادعا می‌کند که هدف از این کمک‌ها نه تنها “دفع حمله روسیه” است بلکه “تضعیف نیروهای مسلح این کشور” در دستور کار است تا روسیه دیگر همسایگان خود را “تهدید” نکند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از کمک‌ جدید جو بایدن تقدیر کرد؛ کمکی که تقریبا ۱۰ برابر آن چیزی است که واشنگتن از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین تاکنون ارسال کرده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *