اپل نمی خواهد آمار فروش را فاش کند!

فیل شیلر، مدیر ارشد بازاریابی جهانی اپل، روز جمعه در جایگاه شهود قرار گرفت. سامسونگ از روز پنچ شنبه برای استفاده از اسنادی که قرار بود شیلر جمعه در دادگاه ارائه کند، منتظر مانده بود. اسنادی که اپل ترجیح داد آنها را عمومی نکند.

این اطلاعات شامل خلاصه ای از میزان فروش آی فون، آی پد و آی پاد لمسی اپل بر اساس مطالعات آماری سه ماهه دوم سال ۲۰۱۱ و نیز بررسی خریداران از سال گذشته بوده است.

اپل معمولا اطلاعات مربوط به فروش آی فون ، آی پد و آی پاد لمسی خود را به صورت کامل در گزارش های فصلی خود اعلام می کند. اما اسنادی که در دادگاه مورد سوال قرار گرفت، به نسبت آنچه قبلا اعلام شده بود، اطلاعات بیشتری را ارائه می کرد که احتمالا آمار های فروشقبلی این محصولات منحصر به فرد اپل را خدشه دار می کرد.

اپل برای مخفی نگه داشتن این اطلاعات،  طی دو درخواست از دادگاه تقاضا کرد: بدون انجام هیچ گونه اقدام اضافی، از آنجا که فاش شدن این اسناد بسیار محرمانه ممکن است آسیب هایی را به کمپانی اپل وارد کند، آنها را در معرض دید عموم قرار ندهید.

با رد این درخواست از سوی دادگاه، اپل ۵ روز فرصت خواسته تا اسنادش را به شکلی درآورد که قابل ارائه برای عموم باشد.

دادگاه اپل و سامسونگ، هم اکنون در دادگاه فدارل سن خوزه در جریان است. این پرونده در حال بررسی این است که آیا شباهت فوق العاده زیاد اسمارت فون های سامسونگ به آی فون اپل، تجاوز به حق اختراع این کمپانی محسوب می شود یا خیر؟

فکر می کنید به چه دلیل اپل مشتاق است آمار فروش دستگاه های خود را خصوصی نگه دارد؟

Mashable/ماندانا سجادی

۴۰۱۲۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ