اپل و ثبت حق اختراع دستگاه هیبرید

۲۳فروردین۱۳، مهر- شرکت فناوری اپل تصمیم دارد یک دستگاه هیبرید که تلفیقی از صفحه لمسی تبلت و صفحه کلید یک نوت بوک است را به بازار ارائه کند.

به طور واضح اپل اخیرا به بررسی طرحهایی که تازه حق ثبت اختراع دریافته کرده پرداخته است، به رغم این دستگاه های هیبریدی تبلت- لپ تاپ به نوعی تازه محسوب می گردد، اما تا پیش از ایننیز دستگاه های مشابه به طور گسترده طی چند سال اخیر وارد بازار شده است.

اپل اعلام کرده است که اختراع آنها ظاهر یک دستگاه رایانه به همراه پایه و صفحه نمایش است اما صفحه نمایش آن از بیس جدا می گردد اما هنگامی که صفحه نمایش به پایه متصل باشد، صفحه نمایش از قابلیت چرخش نیز برخوردار است.

زمانی که صفحه نمایش از بیس جدا شود، صفحه نمایش را می توان به هرشکلی در دست گرفت.

این درحالی است که دستگاه مدنظر اپل دربرگیرنده چندین فناوری است که تاکنون در دستگاه های موجود در بازار ملاحظه نشده است. درمیان این فناوریها می توان به ثبت فناوری اشاره کرده سیستمی را توصیف می کند که می تواند انرژی را هنگام اتصال به صورت بی سیم بین بدنه اصلی دستگاه و صفحه نمایش منقل کند.

درحال حاضر نوت بوکهای قابل تبدیل مثل محصولات ترنسفورمر ایسوس و انوی ایکس ۲ از هاولت پکارد دو نمونه از دستگاه های مشابه می باشند که طی دو سال قبل وارد بازار شده اند.

این درحالی است که کاربران مک مدتهاست در آرزوی داشتن یک مک بوک با صفحه لمسی می باشند و ممکن است ثبت اختراع تازه اپل توسط آنها با آغوش باز پذیرفته شود.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ