ایران، صاحب مقام چهارم جهان!

۴ م دیماه ،

صندوق بین المللی پول با رده بندی ۱۸۴ کشور جهان از نظر میزان تورم، بلاروس را با تورم ۶۰ درصدی در رتبه اول و ایران را با تورم ۲۵٫۲ درصدی در رتبه چهارم قرار داد.

ممتازنیوز: صندوق بین المللی پول در گزارشی ۱۸۴ کشور جهان از نظر میزان تورم برآوردی در سال جاری میلادی را مورد مقایسه قرار داده است.

به گزارش همشهری آنلاین، بر اساس این گزارش نرخ تورم ایران در سال جاری میلادی به ۲۵٫۲ درصد می‌رسد و این کشور در رتبه چهارم جهان از نظر سطح تورم خود قرار می‌گیرد.

بالاترین نرخ تورم در جهان مربوط به بلاروس اعلام شده است. این کشور با نرخ تورم ۶۰٫۱۸ درصدی در صدر این رده بندی قرار گرفته است. کشور تازه تاسیس سودان جنوبی با نرخ تورم ۵۴٫۸۳ درصدی در رتبه دوم و کشور سودان با تورم ۲۸٫۶۱ درصدی در رتبه سوم قرار گرفته‌اند.

ونزوئلا با تورم ۲۳٫۲۵ درصدی پس از ایران در رتبه پنجم و اتیوپی با ۲۲٫۹۴ درصد، مالاوی با ۱۷٫۷۱ درصد، تانزانیا با ۱۵٫۶۴ درصد، یمن با ۱۴٫۹۵ درصد و گینه با ۱۴٫۶۸ درصد به ترتیب در رتبه‌های ششم تا دهم قرار گرفته اند.

آمار صندوق بین المللی پول نشان می‌دهد ۲۴ کشور با نرخ تورم ۲ رقمی در سال ۲۰۱۲ روبرو می باشند.

کمترین نرخ تورم نیز در این رده بندی به سوئیس مربوط می‌شود. نرخ تورم سوئیس در سال ۲۰۱۲ بالغ بر منفی ۰٫۵ درصد برآورد شده است. کشورهای اروپایی دیگر نیز که با بحران مالی روبرو می باشند به سبب کاهش مصرف نرخ تورم پایینی در این سال دارند. نرخ تورم یونان ۰٫۹۳۸ درصد، اسپانیا ۲٫۴۴ درصد، سوئد ۱٫۴۱ درصد، فرانسه ۱٫۹۲ درصد، آلمان ۲٫۱۵ درصد، ایتالیا ۳٫۰۱ درصد و انگلیس ۲٫۷۳ درصد اعلام شده است. نرخ تورم آمریکا نیز در این گزارش ۱٫۹۶ درصد برآورد شده است.

میزان تورم برآوردی در بعضی کشورهای دیگر عبارت است از: ترکیه ۸٫۷ درصد، هند ۱۰٫۲۵ درصد، مصر ۸٫۶ درصد، برزیل ۵٫۲ درصد، لبنان ۶٫۵ درصد، افغانستان ۶٫۶ درصد، ژاپن ۰٫۰۴۲ درصد، کویت ۴٫۲۹ درصد، اردن ۴٫۵ درصد، و عربستان ۴٫۹۷ درصد.


.
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. محمدرضا گفت:

    آفرین ایران
    هوررااااا
    سال دیگه قهرمان میشم
    انشالله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *