این غذا مغز شما از بین میبرد

غذایی که قاتل مغز است

غذای مغز ، بدترین غذا برای مغز

رابطه مستقیم تغذیه و عادات غذایی با سلامت مغز امری ثابت شده است که در ادامه تحقیقات در این زمینه دانشمندان این بار توانستند غذای نابود کننده مغز را شناسایی کنند. غذایی که قاتل حافظه و یادگیری است.

غذای مغز ، خطرناک ترین غذا برای مغز انسان

خطرناک ترین غذا برای مغز

می دانیم که مصرف مواد غذایی حاوی امگا سه و فسفر برای سلامتی مغز و جلوگیری از ابتلا به مشکلات حافظه و یادگیری نقش بسزایی دارد ولی شناخت غذاهای مفید برای مغز به تنهایی کافی نیستند و از طرفی می بایست بدانیم کدام غذاها برای این عضو مهم خطرناک هستند.

مطالعات محققان کالج پزشکی جورجیا آمریکا نشان می دهد که غذای چرب، عملکرد سیناپس ها در هیپوکامپ مغز را مختل می کند و این عارضه سبب کاهش یادگیری و اختلال حافظه می شود. به محل اتصال نورون ها و یا نورون ها با سایر سلول ها سیناپس می گویند.

غذای مغز ، بدترین غذا برای مغز ، مضرات غذاهای چرب

غذاهای سرخ شده و چرب بدترین غذای مغز

تاثیرات رژیم ناسالم و غذای چرب بر مغز

همچنین مطالعاتی که چندی پیش صورت گرفت نشان می دهد افرادی که رژیم غذایی ناسالمی دارند و به طور مستمر غذاهای پرچرب و پرکالری استفاده می کنند، هیپوکامپ کوچکتری دارند. هیپوکامپ بخشی از مغز است که با یادگیری، حافظه و سلامت روانی مرتبط است.

 نتایج این مطالعات همچنین حاکی از آن است که هیپوکامپ افراد میانسالی که رژیم غذایی سالم دارند و بیشتر از سبزی ها و ماهی استفاده می کنند، به نسبت هم سن و سالان خود بزرگتر است.

 نتایج این مطالعات نشان می دهد که نوع رژیم غذایی با سلامت روان، افسردگی، استرس و زوال عقل رابطه تنگاتنگ دارد.

 محققان احتمال می دهند که عوامل دیگری از جمله فعالیت روزانه، استعمال دخانیات، استرس و میزان تحصیلات نیز در این امر دخیل باشند. نتایج این تحقیقات در نشریه Brain, Behavior and Immunity منتشر شده است.

غذای مغز ، خطرناک ترین غذا برای مغز انسان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *