بارش شدید باران در حداقل ۶ استان کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در حداقل ۶ استان کشور و کاهش تا ۱۰ درجه‌ای دما هشدار داد.

ایسنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در حداقل ۶ استان کشور و کاهش تا ۱۰ درجه‌ای دما هشدار داد.
 
مهندس عبدالرضا امیدوارشهری روز یکشنبه با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس بارش در روز دوشنبه در استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل و آذربایجان شرقی و در روز سه‌شنبه علاوه بر مناطق فوق در استان‌های مازندران و گلستان از شدت بیشتری برخوردار است. از این رو در مناطق یاد شده آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود که بدین ترتیب انتظار می‌رود دمای هوا در این مناطق بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد.
 
وی تاکید کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از دوشنبه تا چهارشنبه کاهش نسبی دما، رگبار و رعد و برق و وزش باد با شدت بیشتری برای سواحل دریای خزر، شمال غرب، دامنه‌های البرز رخ خواهد داد و دریای خزر نیز در این مدت مواج خواهد بود. از سوی دیگر شرایط برای تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق در بعدازظهر سه‌شنبه مهیاست.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: از این رو در اواخر وقت سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه برای برخی مناطق غربی کشور پدیده باد و گرد و خاک به همراه کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود و در روزهای پایانی هفته در برخی مناطق شرقی کشور بویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد.
 
وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس در روز دوشنبه آسمان تهران نیمه‌ابری گاهی وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز سه‌شنبه نیمه ابری گاهی وزش باد دربعدازظهر افزایش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۱۹ و ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ