بازدید رییس‌جمهوری از طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

در ادامه سفر کاروان تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان انجام شد؛

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در بندر شهید بهشتی چابهار،از طرح توسعه جامع این بندر بازدید کرده و با توضیحات مدیرکل بنادر در جریان جزئیات و روند اجرای این طرح قرار گرفت.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران؛حجت‌آلاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در بندر شهید بهشتی چابهار، از طرح توسعه جامع این بندر بازدید کرد و با توضیحات مدیرکل بنادر در جریان جزئیات و روند اجرای این طرح قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بازدید از تأسیسات و تجهیزات این بندر و اقدامات صورت گرفته برای تکمیل طرح جامع توسعه بندر شهید بهشتی دیدن کرد.

توسعه امنیت ملی و منطقه ای، توسعه فرهنگ کار و اشتغال مولد، توسعه تجارت آزاد و تحکیم روابط خارجی، توسعه اقتصاد پویا و ریشه کنی مشاغل کاذب و توسعه عدالت اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت از جمله اهداف طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی چابهار است.

مکان یابی و ایجاد زیستگاه جدید مرجانی با جابجایی ۳۲ هزار کلونی مرجانی ، بیش از ۵ میلیون متر مکعب لایروبی زیر اسکله‌های کانتینری. عمومی و ثبت رکورد ۳۵ هزار متر مکعب لایروبی در روز و توسعه ناوگان استراتژیک لایروبی کشور از جمله اقدامات انجام شده در فاز یکم طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است.

ظرفیت فاز یکم طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان دروازه توسعه محور شرق کشور پس از اجرای ۲ پست اسکله کانتینری و ۳ پست اسکله چند منظوره ، ظرفیت این بندر را به ۶ میلیون تن در سال خواهد رساند.

انجام عملیات لایروبی به میزان ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب،استحصال اراضی حوضچه بندر به میزان ۴۰ هکتار،ساخت اسکله به طول ۸۰۰ متر، حدود ۴۱۵۰ متر دایک حفاظت ساحل، انجام عملیات بهسازی خاک به میزان ۱۱۱۹ هکتار، تطویل موج شکن موجود بندر به طول۱۴۷۰ متر، احداث ترمینال کانتینری با دو پست پهلوگیر به طول ۶۰۰ متر و احداث ترمینال چندمنظوره با سه پست پهلوگیر به طول ۶۰۰ متر از جمله بخش‌های مهم عملیات اجرایی طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی است.

بندر شهید بهشتی چابهار در مساحت ۲۵۴ هکتار احداث شده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *